آخرین کتاب های منتشر شده

  این روزها در تقویم انقلاب

تایم لاین / مروری بر مهمترین مواضع فعالان سیاسی در فتنه 88

از برگزاری انتخابات تا نماز جمعه تاریخی

محمود طالبی


انتخابات دوره ی دهم ریاست جمهوری را باید مهم ترین انتخابات برگزارشده در تاریخ حیات جمهوری اسلامی پس از همه پرسی انجام شده در ابتدای انقلاب قلمداد كرد. این دوره پیش از برگزاری انتخابات، در هنگام برگزاری و به ویژه پس از اعلام نتایج و پیامدهای انتخابات از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بود.

26 فروردین 1393

مروری بر زندگینامه ریچارد نلسون فرای

فراز و فرود ریچارد فرای


ریچارد فرای، اهل آلاباما در طول عمر خود دو كرسی ایران‌شناسی در آمریكا برپا كرد و چندین كتاب مهم و صدها مقاله مهم درباره ایران باستان و ایران بزرگ و شهر و تاریخ بخارا نوشت. وی در طول حیاتش در عرصه بین‌المللی همواره از نام خلیج فارس در برابر نام‌های جعلی دفاع كرد.

26 فروردین 1393

تایم لاین / مروری بر مهمترین مواضع فعالان سیاسی در فتنه 88

از شروع ثبت نام كاندیداها تا حماسه 22 خرداد 88

محمود طالبی


انتخابات دوره ی دهم ریاست جمهوری را باید مهم ترین انتخابات برگزارشده در تاریخ حیات جمهوری اسلامی پس از همه پرسی انجام شده در ابتدای انقلاب قلمداد كرد. این دوره پیش از برگزاری انتخابات، در هنگام برگزاری و به ویژه پس از اعلام نتایج و پیامدهای انتخابات از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بود

25 اسفند 1392

سالشمار زندگی سید جمال الدین اسدآبادی


هر كس كه در زندگانی و فعالیتهای وسیع و گسترده سید جمال اندك تأملی كند به نقش وی در بیداری مشرق زمین اذعان خواهد كرد و از خود خواهد پرسید: اگر تلاشهای آگاهی بخش سید جمال نبود امروز ملل شرق و دنیای اسلام در چه وضعیتی به سر می بردند؟ آیا همین گونه بود كه الان هست؟ یا تا مدتهای بیشتری مردم مصر ایران هند و ... تحت سلطه بیگانگان بودند؟ آنچه مسلم است تمام نهضتهای اصلاحی صد ساله اخیر در شرق و دنیای اسلام از مكتب سید جمال الهام گرفته و به گونه ای مرهون تلاشهای وی می باشد .

19 اسفند 1392

سیر تحول رویارویی ایران با غرب (3)

روابط خارجی ایران در دوره پهلوی اول و دوم


جمهوری اسلامی ایران كشوری است بین‌المللی. خاورمیانه نیز به عنوان نظم منطقه‌ای و محیط پیرامونی ایران در كانون روابط بین‌الملل قرار دارد. اهمیت و اولویت ایران و خاورمیانه در سیاست خارجی قدرت‌های بزرگ و دستور كار بین‌المللی حاكی از این موقعیت راهبردی است. از این‌رو، فهم و هدایت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مستلزم شناخت تحول تاریخی روابط و مناسبات بین‌المللی است.

5 بهمن 1392

ایران و بحرین در گذر تاریخ


ایران تا سال ۱۹۷۰ رسما مدعی بود كه بحرین همواره و بی‌وقفه بخشی از سرزمین پارس در قرن‌های گذشته بوده است، به جز در فاصله سال‌های ۱۵۰۷ تا ۱۶۲۲ كه پرتغالی‌ها آنجا را اشغال كرده بودند، و از سال ۱۶۲۲ حكومت پارس كنترل و حاكمیت خود بر این منطقه را دوباره بازیافت.

28 دی 1392

سیر تحول رویارویی ایران با غرب (2)

روابط خارجی ایران در دوره قاجاریه


جمهوری اسلامی ایران كشوری است بین‌المللی. خاورمیانه نیز به عنوان نظم منطقه‌ای و محیط پیرامونی ایران در كانون روابط بین‌الملل قرار دارد. اهمیت و اولویت ایران و خاورمیانه در سیاست خارجی قدرت‌های بزرگ و دستور كار بین‌المللی حاكی از این موقعیت راهبردی است. از این‌رو، فهم و هدایت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مستلزم شناخت تحول تاریخی روابط و مناسبات بین‌المللی است.

28 دی 1392

سیر تحول رویارویی ایران با غرب (1)

روابط خارجی ایران از صفویه تا قاجاریه


جمهوری اسلامی ایران كشوری است بین‌المللی. خاورمیانه نیز به عنوان نظم منطقه‌ای و محیط پیرامونی ایران در كانون روابط بین‌الملل قرار دارد. اهمیت و اولویت ایران و خاورمیانه در سیاست خارجی قدرت‌های بزرگ و دستور كار بین‌المللی حاكی از این موقعیت راهبردی است. از این‌رو، فهم و هدایت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مستلزم شناخت تحول تاریخی روابط و مناسبات بین‌المللی است.

26 دی 1392

بحران آفرینی غرب در میكونوس


تیراندازی در «رستوران میكونوس» در مركز شهر برلین آلمان در سال 1371 با فضاسازی رسانه های غربی به بحرانی علیه كشورمان تبدیل شد كه بار دیگر جبهه گیری تمامی دنیای غرب را با اسلام و جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشت. اوج این مواجهه در بیست و یكم فروردین ماه 1376رخ داد، زمانی كه حكم سیاسی و مغرضانه دادگاه برلین علیه جمهوری اسلامی ایران تحت فشار لابی صهیونیستی صادر شد و به سرعت روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و 12 كشور اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار داد

9 بهمن 1391


  آخرین گفتگوها

چالش های اقتصاد ایران در سال 93

 گفتگو با دكتر محمد خوش چهره


تنها راه مقابله با فشارهای خارجی، توجه به مفاهیم اقتصاد مقاومتی است‌ كه باید از دولت آغاز شده و به بدنه مردم نیز سرایت كند.

24 فروردین 1393

لزوم ارزش گذاری اقتصادی كارهای فرهنگی

 گفتگو با مهدی رمضانی


مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری و انتشارات مركز اسناد انقلاب اسلامی گفت: اقتصاد یكی از پارامتر‌های كار فرهنگی است اما تا كنون فعالان فرهنگی صرفا به دنبال كار ارزشی بوده‌اند اما نكته مهم این است كه كار ارزشی باید ارزش اقتصادی هم داشته باشد تا هم فرهنگ رونق بگیرد و هم اقتصاد.

23 فروردین 1393

حماسه اقتصادی یعنی كاهش وابستگی اقتصاد به نفت و اقتصاد بین المللی

 گفتگو با حیدر مستخدمین حسینی


مستخدمین‌حسینی اقتصاددان با اشاره به اینكه آلمان بعد از جنگ جهانی دوم فرمول حماسه اقتصادی را دنبال كرد، گفت: اجازه فعالیتهای اقتصادی بسیار تنگ نظرانه و قوانین بسیار دست وپاگیر است و این شرایط، ما را از حماسه اقتصادی دور كرد.

17 فروردین 1393

پارلمان اروپا حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارد

 گفتگو با حسین فدایی


دبیركل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از قطعنامه اتحادیه اروپا، گفت: پارلمان اروپا حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارد.

16 فروردین 1393

مشاور عالی رهبر انقلاب مطرح كرد؛

بررسی علت نام‌گذاری سال‌ها توسط رهبر انقلاب


از میان همه‌ی ارزش‌ها و جهت‌گیری‌های مطلوب، رهبری یك ارزش را برجسته می‌كنند و در صدر قرار می‌دهند و توجه همگان را به آن جلب می‌كنند. این در واقع نوعی اعتلای فرهنگ عمومی جامعه است كه از وظایف رهبری است.

1 فروردین 1393

اگر به اقتصاد مقاومتی عمل نكنیم به اقتصاد ریاضتی دچار خواهیم شد

 گفتگو با محمد حسن قدیری ابیانه*


مردم تصور توهمی از بودجه های دولتی دارند و فكر می كنند كه دولت اگر درست عمل بكند همه نیاز ها را برآورده خواهد كرد در حالی كه این تصور غلط است پس در اینجا می توان گفت كه در وهله اول بر عهده خود مردم است در حقیقت مردم باید بودجه دولت را تامین كنند.

24 اسفند 1392

بیدارگری كه فراماسون نماند

 گفتگو با دكتر موسی نجفی


شخصیت سید جمالدین اسد آبادی در تاریخ ایران به عنوان یكی از ستون اصلی استقلال و ایجاد كننده هویت اسلامی در كشورهای شرق به خصوص جهان اسلام شناخته می شود.حضور سید جمال در كانوهای همچون لژ فراماسونری در تاریخ ایران یكی از مباحث جنجالی و چالشی است كه بسیاری را به مخالف با این مسئله واداشته است و سعی در انكار این موضوع دارند.این مسئله چارچوب بحثی است كه درگفتگوی پیش رو با دكتر موسی نجفی به آن می پردازیم.

19 اسفند 1392

سیدجمال در مقابل اتهامات سكوت كرد

 گفتگو با حجت‌الاسلام خسروشاهی


ارنست رنان، فیلسوف فرانسوی درباره سیدجمال می‎گوید: من در وقت مباحثه با سید، هنگام دیدن آزادی فكر و دانش وسیع و صراحت لهجه او به فكرم رسید با یكی از دانشمندان بزرگ قدیمی گفت‎و‎گو می‎كنم و با ابن‎‎سینا و ابن‎رشد روبه‎رو هستم.

19 اسفند 1392


 • دیروزنامه / حقوق بشر آمریكایی در صبح آزادگان !

  كاریكاتوری از حقوق بشر آمریكایی كه در روزنامه صبح آزادگان انتشار پیدا كرد
  ادامه ...

 • عكس/ سوگند ریاست جمهوری بنی صدر در مجلس شورای اسلامی

  تصویری از سوگند ریاست جمهوری ابوالحسن بنی صدر در مجلس شورای اسلامی با حضور آیت الله محمد بهشتی و هاشمی رفسنجانی
  ادامه ...

 • سند/بازداشت الاغ اخلال گر در طبس

  نوشته شدن كد مربوط به محمدرضا پهلوی و فرح دیبا در اسناد ساواك توسط عوامل اخلالگر در شهرستان طبس روی بدن یك راس الاغ و خارج كردن الاغ از دید مردم
  ادامه ...

 • بررسی ادله‌ی حقوقی حاكمیت ایران بر جزایر سه‌گانه

  جزایر سه‌گانه‌ی خلیج فارس، بنا بر اسناد تاریخی، همواره در حاكمیت ایران بوده‌اند و این موضوع با استدلالات حقوقی محكم قابل اثبات است. طبق قواعد مسلم حقوق بین‌الملل، نظیر جانشینی دولت‌ها، حقوق معاهدات، اصل استوپل و... دولت امارات نمی‌تواند ادعایی بر جزایر سه‌گانه داشته باشد.
  ادامه ...

 • پیامبر نقاش/ پایان بهار پراگ

  .در تقسیم بندی اچ هارت مانی هشتاد و سومین فرد تاثیر گذار تاریخ بشریت شناخته شده است.از عمده تاثیرات مانوی را میتوان در ایجاد عرفان اسلامی، عرفان مسیحی، هنر تهذیب و كتاب آرایی و نزدیك شدن فرهنگی ملل جهان از چین تا روم بر شمرد.
  ادامه ...

 • علل و زمینه های بروز انقلابها

  انقلابها و تحولات اجتماعی از دیدگاه امام خمینی(ره) (2)
  در بینش حضرت امام (ره) ، نقطه محوری تحولات اجتماعی یك جامعه اسلامی را « ارزشهای الهی » شكل می دهد ، بدین معنی كه حساسیت بالای مردم نسبت به اسلام منجر می شود تا برای احیاء ارزشهای اسلامی و یا ازاله بدعتهای حاصله در حوزه دینی در مرحله ای خاص ، دست به انقلاب بزنند . قید « در مرحله ای خاص » ناظر بر این مطلب است كه « انقلاب در گفتمان اسلامی به عنوان مرحله ای از یك تكلیــف دینی تحت عنــوان امر به معروف و نهـــی از منكر ، مطرح می باشد .
  ادامه ...

 • پیام امام به ملت؛ تشریح قانون ننگین كاپیتولاسیون

  برشی از صحیفه امام(ره)
  آیا ملت ایران می داند در این روزها در مجلس چه گذشت؟ مى‏داند بدون اطلاع ملت و به طور قاچاق چه جنایتى واقع شد؟ مى‏داند مجلس، به پیشنهاد دولت، سند بردگى ملت ایران را امضا كرد، اقرار به مستعمره بودن ایران نمود؟ سند وحشى بودن ملت مسلمان را به امریكا داد؟
  ادامه ...

 • نامه نگاری های یك شهید 17 ساله

  باز نشر
  من تا حالا به جبهه نرفته ام و نمی دانم حال و هوای آنجا چگونه است ولی امیدوارم كه خداوند ما بندگان سراپا تقصیر را هم مورد لطف خودش قرار دهد و از شربت غرور انگیز و مست كننده شهادت هم به ما بنوشاند. این تنها آرزوی من است. قلبم با شنیدن كلمه شهادت تندتر می زند و عطش پایان ناپذیری در رسیدن به این كمال در وجودم شعله می كشد...
  ادامه ...

  سرمقاله

نگاهی به تفاوت‌های معنادار دو گروهك تروریستی تحت حمایت عربستان

از «جیش‌الشیطان» تا بدمستی های عربستان

از «جیش‌العدل» تا «جند‌الله»

سعید ساسانیان

تمركز جیش العدل بر عنصر مذهب و تلاش برای «مقاومت» در مقابل «ظلم‌های ایران به اهل سنت»، از نظر خط تحلیلی بسیار نزدیك به آن چیزی است كه عربستان سال‌ها است پیگیری می‌كند. اما موضوع دیگری كه می‌تواند موید ارتباط این گروه تروریستی با عربستان باشد، شرایط منطقه‌ای آل‌سعود است. شكست در بحران سوریه به شدت عربستان را عصبانی ساخته است. عربستان این روزها دیوانه شده است.

 

  ویژه نامه

 • صیاد دلها

  این شهید سر افراز، پس از پیام امام خمینی،كه مبنی بر شناسایی نیروهای مخلص ارتش طاغوت،صادر شده بود ،به عنوان یكی از نیرو های مخلص در ارتش ، انتخاب گردید وهمین امر بهانه ای شد تا پس از پیروزی انقلاب به خاطر دارا بودن از توانایی های بالا در سازماندهی نیروهای انقلابی، مورد توجه حضرت امام و یاران انقلاب اسلامی قرار گیرد.

 • ادعای پوشالی؛ پرونده دادگاه میكونوس

  در 17 سپتامبر سال 1992 ساعت 11 شب دو مرد مسلح كه ماسك بر چهره داشتند وارد یك رستوران یونانی به نام میكونوس در منطقه ویلمرسدورف برلین شدند و اتاق پشتی رستوران را با اسلحه اتوماتیك یوزی و لاما ـ اسپیشال رولور به رگبار بسته و 4 مرد از جمله صادق شرفكندی دبیر كل تبعیدی حزب دموكرات كردستان ایران ـ حزبی سیاسی كه در ایران رسماً منحل شده ـ را به قتل رساندند...

 • پلیس جنوب

  پلیس جنوب با عنوان اختصاری S.P.R (south persian Rifles) نیروی نظامی بود كه بریتاینا در سال 1916 میلادی (1294 شمسی) طی جنگ جهانی اول در مناطق جنوبی كشور (بوشهر، شیراز، كرمان، فارس، بندرعباس، یزد و كازرون ) تشكیل داد. ژنرال سرپرسی سایكس با هدف تاسیس پلیس جنوب وارد بندرعباس شد و فرماندهی این نیروها را كه متشكل از ملیتهای مختلف ایرانی، هندی و انگلیسی بود به عهده گرفت. نیروی تفنگداران جنوب ایران معروف به پلیس جنوب، ظاهراً به بهانه حفظ امنیت در مناطق جنوبی كشور ولی در واقع برای حفظ منافع انگلیس در طول جنگ جهانی اول و پس از آن بود. پلیس جنوب به دلیل عملكردش در مناطق جنوب با مخالفت شدید مردم مواجه شد و در سال 1300 شمسی منحل گردید.

 • پدر بیداری اسلامی ؛ پرونده سیدجمال الدین اسدآبادی

  آنچه مسلم است تمام نهضتهای اصلاحی صد ساله اخیر در شرق و دنیای اسلام از مكتب سید جمال الهام گرفته و به گونه ای مرهون تلاشهای وی می باشد

 • ساخت انگلیس ؛ پرونده فرقه ضاله بهاییت

  در تحولات تاریخ معاصر ایران فرقه‌ی بهائیت نقش منفی و مخربی ایفا كرده است. پیدایش این فرقه خود موضوع مفصلی برای پژوهش و بررسی می‌باشد؛ با این حال از همان بدو پیدایش، این گروه سیاسی در شكل و شمایل یك فرقه‌ی به ظاهر مذهبی، در خدمت منافع بیگانگان روس، انگلیس و آمریكا قرار گرفت تا جایی كه عباس افندی از سران این فرقه به پاس خدمات بی‌شائبه‌ی خود به انگلیسی‌ها و خیانت به مسلمانان نشان و لوح سپاس از طرف امپراطور انگلیس دریافت كرد.

 • مبارز نستوه

  نصیحت های آیت الله كاشانی فایده‌ای نكرد تا اینكه كودتای 28 مرداد اتفاق افتاد. پس از كودتای 28 مرداد كه قرار داد كنسرسیوم در دولت زاهدی منعقد شد، ‌آیت الله كاشانی طی اعلامیه‌ای شدیداللحن آن را محكوم كردند و از درجه اعتبار ساقط دانستند

مبارز حق طلب

كانون وبلاگنویسان استان لرستان

نوروز امسال فاطمی تر خواهد بود...

وبلاگ طرح با تو حرف می زند

قوه ای جدید نیاز است!

وبلاگ انقلاب سوم

ما و انقلاب

وبلاگ عهد قلم

سرشاخه وهابیت

وبلاگ شهرك شاهد

  مقالات

 • علل و زمینه های بروز انقلابها

  انقلابها و تحولات اجتماعی از دیدگاه امام خمینی(ره) (2) در بینش حضرت امام (ره) ، نقطه محوری تحولات اجتماعی یك جامعه اسلامی را « ارزشهای الهی » شكل می دهد ، بدین معنی كه حساسیت بالای مردم نسبت به اسلام منجر می شود تا برای احیاء ارزشهای اسلامی و یا ازاله بدعتهای حاصله در حوزه دینی در مرحله ای خاص ، دست به انقلاب بزنند . قید « در مرحله ای خاص » ناظر بر این مطلب است كه « انقلاب در گفتمان اسلامی به عنوان مرحله ای از یك تكلیــف دینی تحت عنــوان امر به معروف و نهـــی از منكر ، مطرح می باشد .

 • قیام دلیران تنگستان

  جنگهای جهانی در ایران؛ از آغاز تا پایان رئیس‌علی در حالی كه بیش از 25 سال نداشت، ‌از جمله پیشگامان مشروطه در جنوب ایران بود. به همین دلیل در دوران دیكتاتوری محمد‌علیشاه قاجار علیه حكومت وی در جنوب دست به اسلحه برد و در 1909 توانست به كمك تفنگچی‌های خود، بوشهر را از سلطه عمال محمد‌علی شاه آزاد سازد.

 • جایگاه دین در مدیریت اسلامی

  مدیریت در سایه معنویت (2) معنویت در محل كار، آگاهی ازاین حقیقت است كه ارتباطات متقابل، احترام و شناسایی محدود به خودمان و محیط خصوصی‌مان نمی‌شوند، بلكه همچنین برای همه كسانی كه ما با آنها در یك مبنای منظم یا تصادفی كار می كنیم ، كاربرد دارند، كه نه تنها منجر به شرایط كاری مطلوب‌تر می‌شوند، بلكه همچنین منجر به افزایش برگشت سرمایه نیز خواهند شد.

 • اسلام تمامش سیاست است

  به بهانه‌ی سخنرانی امام خمینی در 21 فروردین 43 روزنامه‌ی اطلاعات در 18 فروردین 1343، طی سرمقاله‌ای به جدایی دین از سیاست و عدم مداخله‌ی روحانیون در سیاست پرداخت. امام خمینی (ره) بلافاصله نسبت به این رویكرد هدفمند نظام پهلوی، كه در قالب سرمقاله‌ی روزنامه‌ی اطلاعات تبلور یافت، واكنش نشان داد. مطلب حاضر به تبیین رویكرد امام در قبال این ادعا می‌پردازد.

 • تحلیل ابعاد انقلابها از نظر شهید صدر(1)

  19 فروردین 1359؛ سالروز شهادت آیت الله صدر انقلاب در نظر شهید صدر از محتوایی ایدئولوژیك برخوردار بوده و حركتی جهت رهایی امت از وضع تباه و پریشان فعلی به سوی وضع مطلوب است كه خداوند بدان دعوت نموده است :« ای مؤمنان آیا شما را به تجارتی راهنمایی كنم كه از عذاب دردناك نجاتتان بخشد ؟ به خدا و رسولش ایمان آورده و با اموال و جانهایتان در راه خدا جهاد كنید

 • رابطه حكومت دینی و مدیریت اسلامی

  مدیریت در سایه معنویت (1) معنویت، پاسخ مثبت به نیازهاى درونى و گرایش هاى فطرى است. معنویت، پیوند انسان با خدا و عالم باطن است و اصالت را به معنا و متافیزیك دادن. معنویت یعنى انسان براساس جهان بینى توحیدى به مبدأ و معاد باورداشته باشد و انسان را در برابر خدا و خودو جامعه و جهان، مسؤول و پاسخگو بداند.

 • مقاومت ملت ایران در برابر تهاجم بیگانگان

  جنگهای جهانی در ایران؛ از آغاز تا پایان با نزدیك شدن جنگ جهانی اول،انگلیسیها منطق‏ حایل را یعنی همان منطقه‏ای كه این جنبش در آن واقع شده است،اشغال كردند.اشغال ایران‏ توسط استعمارگران عملی برخلاف عرف و حقوق بین الملل و حق حاكمیت ایرانی بر سرزمین‏ خود بود.ضمن آنكه ایران سیاست بی‏طرفی نیز در پیش گرفته بود.اشغال بندر بوشهر به وسیله‏ قوای نظامی انگلیس مستلزم تبعات بعدی بود.

 • انگلیس و جدایی بحرین از ایران

  اسناد دخالت انگلستان در امور داخلی ایران (4) ادعای ایران نسبت به بحرین در این ماه بار دیگر تكرار شد. این ادعا با متهم كردن دولت علیاحضرت ملكه‌ی بریتانیا به دخالت در امور داخلی بحرین و دیگر كشورهای خلیج‌فارس همراه بود. ما به پاسخی كوتاه و رد این اتهامات بسنده كرده و بار دیگر بر این نكته تأكید نموده‌ایم كه بحرین كشوری است كه بریتانیا از آن حمایت می‌كند.

 • ساختار نظام سیاسی ـ‌ اجتماعی اسلام

  انقلابها و تحولات اجتماعی از دیدگاه امام خمینی(ره) (1) نكته قابل توجهی كه از مجموعه آراء و سیره عملی حضرت امام (ره) دریافت می شود این است كه ایشان علاوه بر تغییر رژیم سیاسی به تغییرات بنیادین ساختارها ،نهادها ،ارزشها در فرآیند انقلاب معتقد بوده است ؛ اما ضمن اتخاذ موضع مثبت در قبال تغییرات اجتماعی ، شیوه اعمال آن را بر حسب زمان و شرایط ،تغییر داده است .

 • چشم اندازی به سیره سیاسی حضرت فاطمه (س)

  زهرای مرضیّه (س) در اثبات حق و مقابله با انحراف در رهبری امت اسلامی از هیچ كوششی فروگذار نكرد و این امر را تكلیف خود می دانست. گاهی شب ها همراه علی(ع) به در خانه مهاجرین و انصار می رفت و حمایت از ولایت و وصیّت رسول خدا(ص) را در یادها زنده می كرد و آنان را به دفاع از حق همسرش در مسأله خلافت و حق خودش فرا می خواند؛اگر چه چیزی جز كلام سرد و بی مهری نمی شنید!

بازديد ديروز :

بازديد امروز :

 • نام و نام خانوادگی: *
 • تلفن همراه:
 • پست الکترونیکی: *
 • گرو ه های خبرنامه: *