به گزارش فارس، رسانه‌های جهان در سطح گسترده‌ای به انعكاس سخنان مقام معظم رهبری در اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین پرداختند.
 
آسوشیتدپرس، خبرگزاری معروف آمریكایی در انعكاس سخنان رهبر انقلاب نوشت: رهبر عالی ایران با محكوم به شكست دانستن طرح تشكیلات خودگردان برای اعلام كشور فلسطینی از طریق سازمان ملل متحد، از طرح دو كشور فلسطینی و اسرائیلی انتقاد كرد.
 
به نوشته این خبرگزاری، آیةالله خامنه‌ای تاكید كرد كه فلسطینیان نباید خود را محدود به مرزهای 1967 كنند كه مستلزم به‌رسمیت شناختن اسرائیل است، چرا كه تمام این سرزمین به فلسطینیان تعلق دارد.
 
آسوشیتد پرس افزود: [آیةالله] خامنه‌ای، بار دیگر اسرائیل را یك "غده سرطانی" دانست كه باید برچیده شود. وی تصریح كرد كه "ادعای ما آزادی تمام فلسطین است و نه تنها بخشی از آن. فلسطین سرزمینی است كه از رودخانه اردن تا دریای مدیترانه گسترده شده است."
 
این خبرگزاری همچنین به نقل از مقام معظم رهبری نوشت كه مقاومت تنها گزینه باقی مانده پیش روی فلسطینیان است و فلسطینیان باید با هر هزینه‌ای این مقاومت را تا آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل ادامه دهند.
 
آسوشیتد پرس افزود: محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین و جنبش فتح خواستار رسیدن به راه حلی مبتنی بر گفتگو هستند در حالی كه حماس، قسم خورده است كه اسرائیل را نابود كند.
 
شبكه خبری سی‌بی‌اس آمریكا نیز عینا خبر اسوشیتد پرس را نقل كرده است و روزنامه صهیونیستی هاآرتص در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری نوشته است: رهبر عالی ایران تصریح كرد كه ما نمی‌گوییم كه مهاجران یهود باید به دریا ریخته شوند یا حكمیت سازمان ملل متحد پذیرفته شود، بلكه راهكار ما مبتنی بر یك همه پرسی است كه همه فلسطینیان در آن حضور به هم رسانند.
 
هاآرتص در گزارش خود به سخنان سال گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با یكی از رهبران حماس نیز اشاره كرد و به نقل از ایشان نوشت كه حمایت غرب از اسرائیل بی‌فایده است چرا كه به خواست خداوند، نابودی اسرائیل نزدیك است.
 
روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست نیز با این تیتر سخنان مقام معظم رهبری را بازتاب داده است: "[آیةالله] خامنه‌ای در كنفرانس انتفاضه راه حل دو كشور [فلسطین و اسرائیل] را رد كرد".
 
این روزنامه به حضور نمایندگانی از 50 كشور در اجلاس مزبور اشاره كرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی از بیانات مقام معظم رهبری چنین نوشت: آیةالله علی خامنه‌ای، رهبر عالی ایران روز شنبه هر گونه طرحی را كه منجر به تقسیم سرزمین فلسطین شود، رد كرد.

این خبرگزاری به نقل از مقام معظم رهبری تصریح كرد كه هر طرحی كه دو كشور را در سرزمین فلسطین به رسمیت بشناسد مستلزم به رسمیت شناختن موجودیت رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین است. مردم فلسطین همان‌گونه كه در غزه نشان دادند، تنها در سرزمینی حكومت خود را تشكیل خواهند داد كه از اشغال اسرائیل آزاد شده باشد.
 
خبرگزاری فرانسه نیز بر پیشنهاد ایران مبنی بر برگزاری رفراندوم با حضور تمامی مردم فلسطین تاكید كرده است.
 
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارش خود از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، بر مواضع ایشان در خصوص لزوم برگزاری رفراندوم در منطقه و همچنین بر لزوم مقاومت فلسطینیان در برابر اسرائیل تاكید كرده است. این روزنامه به سخنرانی خالد مشعل نیز در این كنفرانس اشاره كرده است.
 
علاوه بر نشریات فوق، بسیاری از نشریات و رسانه‌های جهان سخنان رهبر انقلاب اسلامی را به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس منعكس كرده‌اند. برخی از این رسانه‌ها و نشریات عبارتند از: ای‌بی‌سی نیوز، گاردین، ام‌اس‌ان‌بی‌سی، سیاتل‌تایمز، بوستون، دیلی‌بولتن، اوماها، هندو و ...
 
گفتنی است تا ساعت مخابره این خبر با جستجوی تیتر انگلیسی به كار گرفته شده از سوی اسوشیتدپرس در انعكاس این خبر  در موتور جستجوی گوگل بیش از 53 هزار صفحه یافت می‌شود.

پایان مطلب/