خاطرات سید قلبی حسین رضوی کشمیری

تدوین: رضا شیخ محمدی

خرید

تاریخ انتشار: شهریور 1388

تعداد صفحات: 328

شابک: 4-364-419-964-978

نوبت چاپ: اول، تابستان 1388

قیمت: 3,100 تومان

شمارگان: 1000

معرفی کتاب:

انقلاب اسلامی ‌ایران از جمله انقلاب‌های چند بعدی است که تأثیرات آن هم در داخل و هم در خارج از کشور به وضوح قابل مشاهده است. اگرچه انقلاب اسلامی و نهضت امام‌خمینی در محدوده‌ی مرزهای جغرافیایی ایران پیروز و موجب سقوط رژیم و جایگزین نظام اسلامی شد، اما تأثیرات آن فراتر از مرزها بوده و توانست بر سایر ملل از جمله مسلمانان و شیعیان کشورهای مختلف دنیا تأثیرات عمیقی بگذارد. استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی، ظلم‌ ستیزی و مبارزه با استبداد، از جمله شعارهای اساسی انقلاب اسلامی‌ ایران بود که همه‌ی آزادی‌خواهان را متوجه خود کرد. کشمیر که یکی از مناطق مسلمان‌نشین کشور هندوستان است به شدت تحت‌تأثیر انقلاب ایران و بیش از آن متأثر از شخصیت و روش و منش حضرت امام‌خمینی بوده است. آنان در زمانی که هیچ کشور مستقل شیعه وجود نداشت و همه‌ی کشورها یا تحت‌تأثیر شرق و یا غرب بودند، امام‌خمینی را به عنوان الگوی خود انتخاب کردند و با برگزاری مجالس و محافل به ترویج فرهنگ انقلاب و شیعه پرداختند.


آقای سیدقلبی حسین رضوی از جمله شخصیت‌هایی است که به‌ رغم حضور در دستگاه دولتی کشمیر، به تبلیغ نهضت و افکار امام پرداخت و در این راه مشکلات فراوانی را نیز به جان خرید. چاپ خاطرات آقای رضوی کشمیری که پس از انتشار خاطرات حاج‌ علی اکرام انجام می‌گیرد، دومین خاطره از مجموعه خاطرات بازتاب انقلاب اسلامی‌ در جهان است که در مرکز اسناد انقلاب اسلامی‌شعبه‌ی قم آماده و تدوین شده است. آنچه پیش روی خوانندگان محترم قرار دارد، مجموعه خاطرات ایشان است که پس از ضبط و بازنویسی در شش فصل ارائه گردید.


فصل اول به نحوه‌ی آشنایی با امام‌خمینی و نهضت اسلامی‌ می‌پردازد. فصل دوم به فعالیت‌های انقلابی و مذهبی در کشمیر اشاره می‌کند. فصل سوم به موانع سرراه فعالیت‌های مذهبی و انقلابی می‌پردازد. فصل چهارم هم شرح سفرهای ایشان به ایران اسلامی ‌است. فصل پنجم به روایت حج خونین اشاره دارد که به فعالیت‌های مذهبی و تبلیغی در سفرهای حج می‌پردازد و بالاخره فصل ششم به خاطرات پراکنده ایشان اختصاص دارد.


نمای روی جلدنظرات بازدیدکنندگان:

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی (email):
* متن نظر:
Visual verification
عبارت امنیتی
    

بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *