آخرین کتاب های منتشر شده - موارد 1 تا 10 از 1000 مورد

دعوت توحیدی (نامه ی تاریخی امام خمینی(ره) به میخائیل گورباچف)

در زمستان سال1367 و پس ازخاتمه‌ی جنگ تحمیلی و در دورانی كه اتحاد جماهیر شوروی، كه یكی ازمهم‌ترین همسایگان ایران به شمارمی‌رفت، با عواقب ناشی ازمقایسه‌ی سوسیالیسم و امپریالیسم دست به گریبان بود، حضرت امام خمینی(ره) طی نامه‌ای تاریخی و با ژرف‌نگریِ منبعث از روح الهی خود، گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی را برای برون‌رفت ازمشكلات كمونیسم و جلوگیری ازسقوط به دامنِ تهیِ امپریالیسم به اسلام دعوت كرد و از خطر فروپاشی انذار داد.

قیمت: 40,000 ریال

خرید

 
نقد تاریخ نگاری انقلاب اسلامی (كتاب دوازدهم)

نقد علمی از راهكارهای مناسب در مواجهه با آثار پژوهشی در حوزه های مختلف تحقیقی است كه ضمن نشان دادن نقاط قوت و ضعف آثار بر غنای علمی آنها می افزاید. این مساله در حوزه علوم انسانی و به خصوص در رشته علوم سیاسی و تاریخ بیشتر از سایر رشته هامورد نیاز است. دخالت ارزش های فردی و گروهی در علوم انسانی باعث شده است تا برخی آثار مكتوب درباره وقایع مربوط به سرنوشت كشور مطالبی را مطرح نمایند كه با واقعیت رخ داده فاصله های زیادی داشته باشد.

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
خاطرات دكتر محمد رضا منصوری

از پایان قرن هفدهم میلادی، استفاده از خاطرات شخصی گروه‌های متعدد اجتماعی به عنوان نمونه ‌داده‌های تاریخی؛ مورد توجه محققان قرار گرفت .در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، از قرون میانه، سفرنامه‌نویسی به عنوان شكلی از خاطره‌نگاری مرسوم بوده و نمونه‌های بارزی از آن در ادوار گوناگون تاریخی می‌توان برشمرد. در تاریخ معاصرایران، با توجه به تحولات مهم ، نهضتها و قیام های مردمی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی به خصوص انقلاب اسلامی كه این تلاش ها را به ثمر رساند، ثبت وقایع از زبان شاهدان عینی رویدادها حائز اهمیت می باشد

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت الله سیدحبیب الله طاهری گرگانی

آیت الله طاهری كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با نفاق پیچیده منطقه ، توسط گروه های ضد انقلاب به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود بارها و بارها برای دفاع از كیان اسلامی راهی جبهه های دفاع مقدس شد و در این راه فرزند برومندش–شهید حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری – را نیز تقدیم انقلاب اسلامی كرد.

قیمت: 180,000 ریال

خرید

 
باستان گرایی در دوره پهلوی با تكیه بر جشن های 2500 ساله (به روایت اسناد)

باستان گرایی بعد از جنگ­ های روسیه علیه ایران توسط برخی روشنفكران غرب گرا چون آخوندزاده و دیگران برای مقابله با دین اسلام مطرح گردید، چرا كه عامل عقب­ ماندگی ایران را دین اسلام می­ دانستند، این تفكر در دوره رضا شاه شدت گرفت و همین بستری شد تا در دوره محمدرضا پهلوی مبدا تاریخ هجری شمسی به شاهنشاهی تغییر كرده و باستان گرایی به اوج خود برسد.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
خاطرات امیر سرتیپ سید ابراهیم حجازی

خاطرات تیمسار سید ابراهیم حجازی كه در این راستا منتشر می شود، اطلاعات سودمندی از اوضاع خرمشهر در سالهای نزدیك انقلاب، جریانهای تجزیه طللبی جنوب كشور ، جریان خلق عرب و همچنین ارتباط فعالیت های شهربانی در سالهای پرالتهاب و پر حادثه نخستین سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سالها فعالیت در دانشگاه آزاد اسلامی، دیوان‌ محاسبات‌ كشور و ... در اختیار ما قرار می دهد.

قیمت: 160,000 ریال

خرید

 
وهابیت ، اندیشه ها ، كنش ها و پیامد ها

فرقه ی ضالّه ی وهّابیت، از جمله جریان هایی است كه به عنوان بازوی اجرایی آمریكا در منطقه ی غرب آسیا )خاورمیانه(، بزرگترین ضربه ها را بر اسلام و مسلمانان وارد كرده است. پیروان این فرقه ی انحرافی، هر نوع تفكری را غیر از وهّابیت، مطرود و معتقدان به آنها را تكفیر می كنند. در عقیده ی وهّابیان، دامنه ی این تكفیر به طرز غیرقابل باوری گسترده است و آنان قتل هر غیروهّابی و تصاحب مال و ناموس او را به حكم شر و كفر، جایز و بلكه در مواردی واجب می شمارند. امروز می توان نمونه ی بارز اقدامات تروریستی این فرقه را در سوریه، عراق، افغانستان، پاكستان، تونس، مصر،بحرین، مالی و... به وضوح مشاهده كرد.

قیمت: 75,000 ریال

خرید

 
روشنفكر میهنی(برش هایی از زندگی جلال آل احمد)

در كشورمان اشخاصی چون دكتر شریعتی و جلال آل احمد تلاش كردند تا با آمیختن دیدگاه های روشنفكری و فرهنگی غنی ایرانی اسلامی نوع دیگری از فرهنگ و سیاست را برای تقابل با فرهنگ های وارداتی و رایج ایجاد نمایند. در این گذار تاریخی، برخی روشنفكران مذهبی نیز كوشیدند با تفسیر كردن دین با مظاهر علمی، میان اسلام و زندگی نوین جهانی پیوند ایجاد نموده و حاصل جمع این دو پوچ و غیرممكن فرض نشود و اسلام را پویا و علمی ترسیم نمایند؛ در حالی كه اسلام فی نفسه علمگرا و تفكر و اندیشیدن را بر جهل و نادانی برتری داده و حركت به سمت تعالی و حیات طیبه را هدف خود قرار داده است.

قیمت: 40,000 ریال

خرید

 
نقش كارگران در پروزی انقلاب اسلامی ایران

در انقلاب اسلامی ایران كارگران با اعتقاد و ایمانی كه داشتند و با پیروی از هدایت ها و راهنماییهای امام خمینی همپای دیگر اقشار جامعه از طریق سازوكارهای مخصوصی مانند راهپیمایی، اعتصاب و غیره در همراهی با انقلابیون بسیار موثر واقع شده اند. این پژوهش با تعیین جایگاه واقعی مشاركت جریان كارگری در پیروزی انقلاب اسلامی، در پی تحلیلی جامع از نقش كارگران در انقلاب اسلامی ایران است. با این نگاه كارگران به عنوان بخشی از ملت ایران با الهام از اندیشه های امام خمینی علاوه بر خواسته های صنفی خود با رویكرد مبارزه با طاغوت در عرصه انقلاب اسلامی وارد شده و ظرفیت های انقلابی خود را بروز داده اند. امید است این اثر آغازی برای تمركز بر سایر موضوعاتی باشد كه به شناخت هر چه بیشتر از انقلاب اسلامی ایران منجر شود.

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
هیئت رزمندگان اسلام (از تأسیس تا پایان دوران اصلاحات)

انگیزه‌ی تأسیس «هیئت رزمندگان اسلام» مقابله با جریان تهاجم فرهنگی دهه هفتاد در ایران بود. این نهاد محصول فرآیند، شرایط، تحولات و فضای سیاسی،فرهنگی و اجتماعی حاكم بر آن دهه كشور بود. پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره‌ی تهاجم فرهنگی در مهرماه سال 1368 و استمرار آن سخنان و مطالبه و پیگیری ایشان بسترهای لازم برای شكل‌گیری و توسعه فعالیت های فرهنگی- اجتماعی این هیات به‌ وجود آمد.

قیمت: 70,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *