آخرین کتاب های منتشر شده - موارد 1 تا 10 از 930 مورد

مهدویت در ایران معاصر

تألیف: فاطمه امانی توانی

در این پژوهش، پس از طرح مبانی نظری و بیان الگوی حكومتی مهدویت و ویژگی‌های حكومت مطلوب مهدوی، با الگوپذیری از آموزه‌‌های مهدویت، به بررسی و تبیین تأثیر آن آموزه‌ها در تحولات سیاسی – اجتماعی ایران معاصر از زمان قاجاریه تا رژیم پهلوی پرداخته می‌شود.

قیمت: 55,000 ریال

خرید

 
اعدام انقلابی رزم‌آرا به روایت اسناد

تدوین: داود امینی

جمعیت فدائیان اسلام با ورود به مبارزات سیاسی، به تبیین تئوری یك حكومت‌ ایدئال اسلامی پرداختند و در حركت اسلامی خود، تاكتیك مسلحانه را برگزیدند. آنها با اعدام انقلابی رزم‌آرا، تحولی عظیم در روند نهضت ملی پدید آوردند كه به پیروزی آن نهضت انجامید...

قیمت: 180,000 ریال

خرید

 
نقد تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی (كتاب هشتم)

تألیف: مركز اسناد انقلاب اسلامی

كتاب حاضر هشتمین اثر از مجموعه‌ی نقد تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی و شامل هفت مقاله است.

قیمت: 95,000 ریال

خرید

 
رهبری و قوای سه گانه در جمهوری اسلامی ایران

تألیف: شهرام محمدی

در این تحقیق تلاش شده است تا ضمن مطالعه‌ی اصل تفكیك قوا در جمهوری اسلامی ایران چگونگی نظارت رهبری بر قوای سه‌گانه توضیح داده شود. تمایز این نظریه با شبهه‌ی عدم استقلال قوا نیز از جمله مباحث مهمی است كه نویسنده سعی كرده است تا بدان پاسخ دهد.

قیمت: 62,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس (مسلم بن عقیل (ع)،فراتر از شجاعت)

تألیف: فرهاد بهروزی

در مهر ماه 1361 جبهه‌های جنگ عرصه¬ی كارزارهای نابرابر بود. در این ماه عملیات مسلم بن عقیل منجر به آزادسازی بخشی از مناطق اشغال شده گردید. دشمن بعثی در راه عقب‌نشینی به ارتفاعات پناه می‌برد و به رغم اینكه در منطقه كرمانشاه از پشتیبانی هوایی خوبی برخوردار بود رزمندگان اسلام توانستند ارتفاعات مشرف به شهر مندلی را متصرف شوند كه این به نوبه خود به خطر انداختن بغداد بود. اما به‌رغم احاطه بر شهرها، نیروهای ایرانی به هیچ عنوان شهرها و غیرنظامیان را هدف توپخانه قرار ندادند...

قیمت: 340,000 ریال

خرید

 
پیروزی خون بر شمشیر در محرم(تقویم تاریخ دفاع مقدس- جلد بیست و هفتم حوادث آبان ماه 1361)

تألیف: سعید پورداراب

كتابی كه در پیش‌رو دارید، بیست‌و‌هفتمین جلد از مجموعه¬ی كتب تقویم تاریخ دفاع مقدس است كه در مركز پژوهش‌های دفاع مقدس به‌وسیله‌ی محققان و مؤلفان تهیه و تدوین یافته و شامل كلیه‌ی حوادثی است كه در آبان ماه (محرم) سال 1361 در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و سایر مناطق كشور روی داده.

قیمت: 270,000 ریال

خرید

 
پرونده مسكوت (بررسی اسناد و اسرار انفجار 8 شهریور1360 در نخست‌وزیری)

تألیف: محمدحسن روزی‌طلب و محمد مهدی اسلامی

اثر پیش‌رو با بازخوانی نقش كشمیری و نحوه نفوذ وی در دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست‌وزیری به بررسی روایت‌های مختلف از روز انفجار می‌پردازد. سپس با واكاوی نقش افراد شاغل در نخست‌وزیری و معرفی هریك از آنان پرونده انفجار را بررسی می‌كند و می‌كوشد تحریفات پیرامون آن را برملا سازد. در پایان متن كتاب چند گفتگو و متن سخنرانی‌ شهید لاجوردی، گزارش پرونده و اعترافات افراد دخیل در پرونده عیناً آمده است كه جهت مطالعه در ابعاد مختلف حادثه برای خوانندگان راهگشاست

قیمت: 250,000 ریال

خرید

 
پرستوی دهلاویه (تاریخ شفاهی زندگانی و مبارزات شهید مصطفی چمران)

تألیف: مجید نجف‌پور

در این مجموعه كه اثری است در حوزه‌ی تاریخ شفاهی، با تمام كم و كاستی‌ها و نقاط قوتی كه بر این حوزه وجود دارد، ابتدا از دایره‌ی تاریخ شفاهی كه نقطه‌ی آغازین تاریخ مكتوب است بهره جسته و سپس با كاوش در اسناد به اثبات حقانیت و چگونگی رخداد وقایع دست یافته‌­ایم، تا ضمن بررسی ابعاد زندگی علمی و عملی شهید چمران در سال‌های مبارزه، به نگرش‌­ها‌ی معرفتی و عرفانی آن شهید كه در نوع خود بدیع و ارزشمند است اشاره شود.

قیمت: 95,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی(ره)

تألیف: اكبر قاسملو، معصومه آقاجان پور

تاریخ شفاهی كمیته‌ی استقبال از امام خمینی (ره) با هدف گردآوری و تدوین خاطرات افرادی كه در كمیته‌ی استقبال از امام نقش داشتند تدوین شده است و به دنبال چرایی و چگونگی تشكیل كمیته، عملكرد اعضا و چگونگی ورود امام به ایران و پیروزی انقلاب اسلامی می‌باشد.

قیمت: 95,000 ریال

خرید

 
سیاست هسته‌ای دولت احمدی نژاد و مواضع شخصیت‌ها

تألیف: اعظم سلامتی

اثر حاضر پرونده‌‌ی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در دولت‌های نهم و دهم و مواضع شخصیت‌ها را بررسی كرده است تا از این رهگذر به ثبت بخش مهمی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران بپردازد.

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *