آخرین کتاب های منتشر شده - موارد 1 تا 10 از 957 مورد

روشنفكری دینیِ سكولار (بازخوانی و نقد اندیشه‌ها‌ی سیاسی حلقه‌ی كیان)

تألیف: كاظم سام دلیری

اعضای حلقه‌ی كیان، جمعی متشكل از تعدادی نیروهای چپ جمهوری اسلامی بود كه در اواخر دهه‌ی شصت و اوایل دهه‌ی هفتاد گردهم آمدند. همه‌ی اعضای كیان تحصیل‌كرده‌ بودند و عامل مشترك دیگر دگراندیشی آنان نسبت به جریان اصیل انقلاب اسلامی بود. این دگراندیشی موجب پیوند آنان با آن جریانات فرهنگی ـ علمی شد كه در میان نیروهای انقلابیِ اسلام‌گرا جزو اقلیت به‌حساب می‌آمدند.

قیمت: 60,000 ریال

خرید

 
ایدئولوژی اصلاحات (اصلاحات به روایت حلقه‌ی كیان) (تحلیل ایدئولوژی سیاسی ماهنامه‌ی كیان)

تألیف: حمیدرضا اسماعیلی

مجموعه‌ی پیش‌رو با تعریف جامع از ایدئولوژی و ویژگی‌ها و ابعاد آن وارد بحث شده و پس از بررسی چگونگی شكل‌گیری حلقه‌ی كیان به واكاوی افكار و اندیشه‌های عبدالكریم سروش و سعید حجاریان از نظریه‌پردازان محفل كیان می‌پردازد. نویسنده با مطالعه‌ی تمامی آثار و بررسی زوایا و ابعاد مختلف اندیشه‌ی این جریان، به نقد و ارزیابی آنها پرداخته است.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 
ایدئولوژی اصلاحات اصلاحات به روایت حلقه‌ی ملكیان (تحلیل ایدئولوژی سیاسی مصطفی ملكیان)

تألیف: حمیدرضا اسماعیلی

مصطفی ملكیان از اواسط دهه‌ی ۷۰، جایگزینی «معنویت» به جای دین را مطرح ساخت. او معتقد بود معنویت یعنی «دین عقلانیت‌یافته و عقلانی‌شده». ملكیان معنویت را غیرتعبّدی، تجربه‌گرا و غیر‌مبتنی بر ما‌بعدالطبیعه و فاقد شخصیت‌های مقدس و امور مقطعی و محلی تعریف می‌كرد.

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
ایدئولوژی اصلاحات اصلاحات به روایت حلقه‌ی آیین (تحلیل ایدئولوژی سیاسی حسین بشیریه و سعید حجاریان)

تألیف: حمیدرضا اسماعیلی

مجله‌ی «آیین» در دهه‌ی 70 با درخواست سید محمد خاتمی مجوز انتشار گرفت و برخی از افراد حلقه‌ی «كیان» نیز دور وی جمع شدند و حلقه‌ی فكری «آیین» را تشكیل دادند. افراد حلقه‌ی فكری «آیین» از ابتدا دارای یك گرایش خاص نبودند، بلكه با بازاندیشیِ افكار خود، بحث‌های معرفت‌شناختی و نقد وضعیت موجود و البته تأثیرپذیری از حلقه‌ی فكریِ «كیان»، به این نتیجه رسیدند كه تركیبی از تجربیات تمدن غربی و بومی‌كردنِ آنها با ارزش‌های داخلی، بهترین راهكار توسعه در كشور است

قیمت: 105,000 ریال

خرید

 
انقلاب اسلامی در جهرم

در این اثر تلاش شده است براساس اسناد و مدارك، مصاحبه با شاهدان عینیِ دخیل در انقلاب اسلامی و پژوهش‌های صورت‌گرفته، آنچه از معجزه‌ی فراموش‌نشدنی انقلاب اسلامی در این منطقه قابل ذكر است در حافظه‌ی تاریخ ثبت شود.

قیمت: 330,000 ریال

خرید

 
 
هیئت‌های مذهبی و انقلاب اسلامی

تألیف: زاهد غفاری هشجین، هانیه خدادادی

هدف اصلی این پژوهش بررسی نقش و كاركردهای هیئت‌های مذهبی در انقلاب اسلامی و پاسخ به این سؤال اصلی است كه «نقش و كاركردهای مختلف هیئت‌های مذهبی در انقلاب اسلامی چه بوده است؟»

قیمت: 85,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس جلد بیست و نهم حوادث دی 1361 (نبرد در شرایط سخت)

تألیف: سعید پورداراب

مجموعه‌ی پیش رو حوادث روزهای پس از عملیات محرم و دوران طلوع فجر و امتداد آن را دربرمی‌گیرد

قیمت: 170,000 ریال

خرید

 
تقویم تاریخ دفاع مقدس جلد سی‌ام حوادث بهمن 1361 (شرایط سخت در نبرد)

تألیف: سعید پورداراب

اثر پیش‌رو دربرگیرنده‌ی مجموعه وقایع جنگ تحمیلی در بهمن 1361 است كه حوادث مهم این ماه به همراه اسناد مهم در آن گردآوری شده است.

قیمت: 240,000 ریال

خرید

 
ارتش در گذار از بحران‌های انقلاب (پیوند ماندگار)

تألیف: سیدحسین محمدی ودود

مجموعه پیش‌رو با مروری بر فعالیت ارتشیان مسلمان و مذهبی در دوران طاغوت و نحوه‌ی ارتباط آنان با روحانیت مبارز و سایر انقلابی‌ها، به زمینه‌ها و چگونگی پیوستن ارتش به انقلاب اسلامی می‌پردازد. سپس با مروری بر اقدامات ارتش بعد از پیروزی انقلاب در سركوب ضدانقلاب، نقش تعیین‌كننده و پیشگام ارتش جمهوری اسلامی ایران را در هشت سال دفاع مقدس در حفظ و حراست كشور از گزند دشمنان سرسخت انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار می‌دهد.

قیمت: 330,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *