آخرین کتاب های منتشر شده - موارد 1 تا 10 از 1004 مورد

اطلس اندیشه های سلفی

«اطلس اندیشه‌های سلفی» از جمله كتاب‌هایی است كه توسط مركز مبارزه با تروریسم منتشر شده است. در این كتاب تلاش شده منابع سلفی كه تقریباً همه‌ی آنها از اهل سنت می‌باشد و به بحث جهاد پرداخته‌اند معرفی شوند. غالب آثار معرفی‌شده مربوط به نویسندگان اهل سنت است كه در فضای مجازی منتشر شده‌اند. علاوه بر معرفی منابع، مطالبی نیز درباره‌ی نویسندگان آنها ارائه شده و در قسمت پایانی كتاب زندگی‌نامه‌ی برخی از شخصیت‌ها و نویسندگان آورده شده است.

قیمت: 200,000 ریال

خرید

 
اصلاحات و براندازی نرم

نظام برآمده از انقلاب اسلامی ایران از تركیب «جمهوریت» به مثابه شكل و «اسلامیت» به عنوان محتوا شكل گرفت، اما در دهه ی 1370 جریان دیگری در رقابت با پایه های فكری انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی به وجود آمد كه به هیچ وجه درصدد بررسی و كنكاش در حقیقت موضوعات و مباحث مطرح شده نبود بلكه طرح این مباحث معطوف به اهداف سیاسی و تئوری پردازی حول «اصلاحات سیاسی» و «اصلاحات دینی» بود كه قصد داشت اركان نظری جمهوری اسلامی را مورد تردید قرار دهد.

قیمت: 60,000 ریال

خرید

 
نقش زنان در دفاع مقدس

مشاركت زنان در دفاع مقدس در چهار عرصهی مختلف به صورت مشاركت مستقیم در جنگ تحمیلی (نقش رزمی و دفاعی)، نقش پشتیبانی (مشاركت غیرمستقیم)، نقش فرهنگی و نقش عاطفی در دفاع مقدس به منصه‌ی ظهور رسید. خط سیر حضور زنان در این عرصهها تابعی از مقتضیات و شرایط زمانی و مكانی دفاع مقدس بوده است.

قیمت: 110,000 ریال

خرید

 
خاطرات حجت الاسلام والمسلمین علی اكبر مهدوی خراسانی

مهدوی خراسانی تحصیلات خود را در نیشابور، مشهد و بعداً در قم سپری نمود، سپس تحتتأثیر فضای انقلابی نهضت امام خمینی، از طریق منبر و وعظ و خطابه به یاران امام پیوست و به گسترش و فراگیر نمودن پیام انقلابی نهضت امام پرداخت.پس از اقامت در تهران، منبرهای انقلابیاش ادامه یافت و طولی نكشید كه ساواك از او به عنوان فردی خطرناك یاد كرده و به واسطهی منبرهایش تحت تعقیب قرار گرفت و چند بار به زندان افتاد و حتی ممنوعالمنبر و ممنوعالخروج گردید. به واسطهی سخنرانی انقلابی كه در شب پانزدهم خرداد در مسجد بازار تهران ایراد كرد، جزو اولینروحانیونبازداشتشدهی قیام پانزده خرداد بود و این نشان از آن داشت كه روحیهی انقلابی وی باعث شده تا جزو «السابقون» نهضت امام خمینی باشد.

قیمت: 140,000 ریال

خرید

 
دعوت توحیدی (نامه ی تاریخی امام خمینی(ره) به میخائیل گورباچف)

در زمستان سال1367 و پس ازخاتمه‌ی جنگ تحمیلی و در دورانی كه اتحاد جماهیر شوروی، كه یكی ازمهم‌ترین همسایگان ایران به شمارمی‌رفت، با عواقب ناشی ازمقایسه‌ی سوسیالیسم و امپریالیسم دست به گریبان بود، حضرت امام خمینی(ره) طی نامه‌ای تاریخی و با ژرف‌نگریِ منبعث از روح الهی خود، گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی را برای برون‌رفت ازمشكلات كمونیسم و جلوگیری ازسقوط به دامنِ تهیِ امپریالیسم به اسلام دعوت كرد و از خطر فروپاشی انذار داد.

قیمت: 40,000 ریال

خرید

 
نقد تاریخ نگاری انقلاب اسلامی (كتاب دوازدهم)

نقد علمی از راهكارهای مناسب در مواجهه با آثار پژوهشی در حوزه های مختلف تحقیقی است كه ضمن نشان دادن نقاط قوت و ضعف آثار بر غنای علمی آنها می افزاید. این مساله در حوزه علوم انسانی و به خصوص در رشته علوم سیاسی و تاریخ بیشتر از سایر رشته هامورد نیاز است. دخالت ارزش های فردی و گروهی در علوم انسانی باعث شده است تا برخی آثار مكتوب درباره وقایع مربوط به سرنوشت كشور مطالبی را مطرح نمایند كه با واقعیت رخ داده فاصله های زیادی داشته باشد.

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
خاطرات دكتر محمد رضا منصوری

از پایان قرن هفدهم میلادی، استفاده از خاطرات شخصی گروه‌های متعدد اجتماعی به عنوان نمونه ‌داده‌های تاریخی؛ مورد توجه محققان قرار گرفت .در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، از قرون میانه، سفرنامه‌نویسی به عنوان شكلی از خاطره‌نگاری مرسوم بوده و نمونه‌های بارزی از آن در ادوار گوناگون تاریخی می‌توان برشمرد. در تاریخ معاصرایران، با توجه به تحولات مهم ، نهضتها و قیام های مردمی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی به خصوص انقلاب اسلامی كه این تلاش ها را به ثمر رساند، ثبت وقایع از زبان شاهدان عینی رویدادها حائز اهمیت می باشد

قیمت: 120,000 ریال

خرید

 
تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت الله سیدحبیب الله طاهری گرگانی

آیت الله طاهری كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با نفاق پیچیده منطقه ، توسط گروه های ضد انقلاب به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود بارها و بارها برای دفاع از كیان اسلامی راهی جبهه های دفاع مقدس شد و در این راه فرزند برومندش–شهید حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری – را نیز تقدیم انقلاب اسلامی كرد.

قیمت: 180,000 ریال

خرید

 
باستان گرایی در دوره پهلوی با تكیه بر جشن های 2500 ساله (به روایت اسناد)

باستان گرایی بعد از جنگ­ های روسیه علیه ایران توسط برخی روشنفكران غرب گرا چون آخوندزاده و دیگران برای مقابله با دین اسلام مطرح گردید، چرا كه عامل عقب­ ماندگی ایران را دین اسلام می­ دانستند، این تفكر در دوره رضا شاه شدت گرفت و همین بستری شد تا در دوره محمدرضا پهلوی مبدا تاریخ هجری شمسی به شاهنشاهی تغییر كرده و باستان گرایی به اوج خود برسد.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
خاطرات امیر سرتیپ سید ابراهیم حجازی

خاطرات تیمسار سید ابراهیم حجازی كه در این راستا منتشر می شود، اطلاعات سودمندی از اوضاع خرمشهر در سالهای نزدیك انقلاب، جریانهای تجزیه طللبی جنوب كشور ، جریان خلق عرب و همچنین ارتباط فعالیت های شهربانی در سالهای پرالتهاب و پر حادثه نخستین سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سالها فعالیت در دانشگاه آزاد اسلامی، دیوان‌ محاسبات‌ كشور و ... در اختیار ما قرار می دهد.

قیمت: 160,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *