آخرین کتاب های منتشر شده - موارد 1 تا 10 از 969 مورد

از نجف تا قم؛ ژئوپلیتیك اندیشه ی سیاسی شیعه

تاریخ مسلمانان نشان داده است كه اكثر حكومت های اسلامی به دست اهل سنت بوده و شیعیان همیشه به عنوان یك اقلیت از حكومت دور بودند. روند دوری شیعه از سیاست ادامه داشت تا این كه در عصر پادشاهان صفوی، با بهره گیری حكومت از برخی علمای شیعه در راستای پیوند بیشتر بین حكومت و سیاست، اندیشه سیاسی شیعه از محاق خارج شد و برخی ابعاد سیاسی و اجتماعی آن تبیین گردید و بعضا به مورد اجرا گذاشته شد.

قیمت: 110,000 ریال

خرید

 
انقلاب اسلامی در مشهد، جلد اول

جایگاه ویژه ى مشهد به عنوان یكى از كانون هاى تشیع در ایران و جهان و تأثیر مستقیم آن بر خیزش جریانهاى سیاسى، فرهنگى و ظهور صدها چهره ى برجسته ى دینى، علمى، ادبى، سیاسى و نقش آفرینى غیرقابلِ انكار آن در تاریخ معاصر ایران، لزوم بررسى تاریخ انقلاب اسلامى در مشهد را نمایان مى سازد.

قیمت: 190,000 ریال

خرید

 
بیداری اسلامی در بحرین

بی­ تردید نهضت مردم مظلوم بحرین نیز ماهیتی ضد استبدادی، ضد استكباری و اسلام­ خواهی داشته است. انقلاب مردم بحرین علیه نظام این كشور از 14 فوریه 2011 شروع شد و با وجود سركوب‌های نظام داخلی و حمایت های بین همچنان به راه خود ادامه می‌دهد. وجود اكثریت شیعی در این كشور باعث شد تا ارتجاع منطقه و نظام سلطه جهانی تلاش كنند صدای این مردم بالخصوص در بحرین شنیده نشود. چرا كه پیروزی مردم مظلوم بحرین نوید تاسیس سومین نظام سیاسی شیعه بعد از ایران و عراق را در منطقه می داد و همین موجب واهمه­ ی حكام منطقه و اربابان آنها شده است. به طوری كه در ۱۵ مارس همزمان با ورود وزیر دفاع آمریكا رابرت گیس نیروهای نظامی عربستان و پس از چند روز هم نیروهای اماراتی راهی بحرین شدند و روز خشن و خونینی را برای مردم معترض بحرین ایجاد كردند.

قیمت: 80,000 ریال

خرید

 
جهان در بحران؛ پایان قرن آمریكایی

پیدایش قدرت­ های نوظهور، یكی از مختصات مهم چشم­ انداز بین­ المللی روزگار جدید است. قدرت­ یابی كشورهای چین، هند، برزیل و روسیه (موسوم به بریك)، و نقش­ آفرینی آنها در عرصه روابط بین­ الملل، بالطبع سیاست­ های جهانی را متغیر ساخته و در سیاست­ گذاری بازیگران بین ­المللی، بازتاب می­ یابد.

قیمت: 90,000 ریال

خرید

 
عبد صالح خدا(برش هایی از زندگی و سیره مبارزاتی امام خمینی(ره) در بیانات آیت الله خامنه ای)

در سال 1361 «مركز اسناد انقلاب اسلامی» جلسات مصاحبه‌ای برای ثبت زندگینامة حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با ایشان تنظیم می‌كند. آقای سید حمید روحانی به‌عنوان مسئولِ وقت مركز اسناد و مصاحبه‌گر اصلی در این جلسات حضور دارد. دو جلسة ابتدایی، سؤالات به‌صورت مكتوب، قبل از جلسه تقدیم معظم‌له می‌شود و ایشان شفاهی پاسخ می‌دهند. بعد از دو جلسه، سبك مصاحبه عوض شده و مصاحبه‌گر نیز به‌صورت شفاهی سؤالات خود را مطرح می‌كند. با این روش دوازده جلسه مصاحبه‌ها ادامه پیدا می‌كند.حجم بسیاری از این مصاحبه‌ها پیش از این، در دو كتاب شریف «شرح اسم» و «مشهد، از مقاومت تا پیروزی» منتشر شده است و برای مخاطبان عزیزی كه یكی از این دو كتاب را مطالعه كرده باشند، بخش‌هایی از این كتاب آشنا خواهد بود. در این كتاب تنها بخش‌هایی از آن مصاحبه‌ها انتخاب شده كه مربوط به خاطرات با حضرت امام است و سایر محتواهای جذاب دربارة زندگینامة مقام معظم رهبری، استفاده نشده است.

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
حقوق متقابل مردم و حومت در جمهوری اسلامی ایران

این ساختاربندى سیاسى در قانون اساسى جمهورى اسلامى ایران، مولود اندیشه ى سیاسى امام خمینى است كه در آن جمهورى اسلامى حكومتى مبتنى بر ضوابط اسلامى و قانون اساسى آن اسلام مى باشد. در این نظام، كارگزاران نیز باید حایز شرایط معین شده ی اسلامى باشند، به طورى كه خطوط كلى حكومت، اصول مسلم اسلامى است كه در قرآن و سنت و سیره ی پیامبر و اهل بیت بیان شده اند.

قیمت: 100,000 ریال

خرید

 
زندگی نامه ارتشبد حسین فردوست

فردوست كودكی بود كه از پایینترین و بیچیزترین اقشار جامعه بیرون آمد و دست تصادف وی را وارد دربار ساخت. در كودكی و سپس نوجوانی و جوانی در برابر نخوت و تجمل محافل درباری در او احساسی ویژه شكل گرفت: احساس حقارت و خودكمبینی در برابر اشرافیت فاسد درباری. این احساس فردوست را در خود فرو برد و وی را به چهرهای مطیع و آرام و ساكت بدل ساخت كه به قول خود او با «دقت ریاضی» وظایفش را انجام میداد. او سمبل اشخاصی است كه در تاروپود رژیم گذشته مسخ شدند و عمری را به عنوان كارگزار این رژیم به تباهی كشیدند.

قیمت: 60,000 ریال

خرید

 
سرگذشت دیكتاتور

آشنایی با شخصیت رضاخان و مراحل زندگی‌اش، تصویر روشنی از وضعیت اسفبار ایران در دوران حكومت شاهنشاهی (بالاخص دوران قاجار و پهلوی) به مخاطب ارائه می‌دهد. شما با مطالعهٔ این كتاب خواهید دید چگونه یك قزاق دون‌پایه كه حتی‌ سواد خواندن و نوشتن هم ندارد، تنها به خاطر خشونتی كه در سركوب نهضت‌های اعتراضی مردم كشورش از خود نشان می‌دهد، به سرعت مدارج ترقی را طی می‌كند و از پایین‌ترین مراتب نظامی‌گری، با انتخاب مستقیم انگلیسی‌ها به پادشاهی می‌رسد.

قیمت: 60,000 ریال

خرید

 
قتل عام؛ تهدیدات فرهنگی انقلاب اسلامی

استكبار جهانی كه با پیروزی انقلاب اسلامی از كشور رانده شده بود درصدد برآمد تا به هدم و تخریب اساس نظام اسلامی بپردازد، لذا پس از اتمام جنگ تحمیلی و شكست در عرصه ی جنگ سخت، به تهاجم فرهنگی روی آورد و به انحای مختلف كوشید تا نظام اسلامی را از ماهیت اصلی خویش دور كرده، آن را استحاله نماید. دشمن در این راه با تشبث به انواع رسانه ها و ابزارهای مدرن به تبلیغ علیه نظام اسلامی پرداخت.

قیمت: 130,000 ریال

خرید

 
كمپ دیوید / خیانت به آرمان فلسطین

دیرگاهی نیست كه به دست استعمارگران )و در رأس آنها انگلیس و آمریكا( هویتی جعلی به نام اسرائیل در منطقه ی خاورمیانه به وجود آمده است. منطقه ی خاورمیانه به لحاظ جغرافیای سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در بین كشورهای این منطقه فلسطین به دلیل انكه محل اتصال سه ی قاره ی اروپا، آسیا و آفریقاست، اهمیت استراتژیك ویژه ای دارد.

قیمت: 80,000 ریال

خرید

 

  ورود اعضا

نام کاربری:

کلمه عبور:


بازديد ديروز :

بازديد امروز :

  • نام و نام خانوادگی: *
  • تلفن همراه:
  • پست الکترونیکی: *
  • گرو ه های خبرنامه: *