به گزارش مشرق، سایت فارسی شبكه العربیه نوشت: «دادگاه كیفری مصر به عدم صلاحیت خود در رسیدگی به پرونده اتهامی "علیا ماجده" و دوستش "كریم عامر" حكم داد

 

اكنون دادگاه جنایی، پرونده این دو متهم را به دایره دیگری احاله داده است. بنابراین اولین جلسه محاكمه آن ها روز 4 ژوئیه آینده برگزار خواهد شد.

 

العربیه خاطرنشان كرد: «سه خبرنگار علیه علیا ماجده و كریم عامر به اتهام "توهین به ادیان" و "اشاعه فحشا" شكایت كرده بودند. آن ها همجنین علیا را به اعمال مخالف عفت عمومی و مخل آداب از راه انتشار عكس های برهنه متهم كرده بودند. اتهام انتسابی به كریم عامر هم عبارت است از "نشر اندیشه های تندروانه علیه دین بر روی اینترنت" و "توهین به روحانیت".»


"علیاء ماجده المهدی" كه ظاهرا در جریان انقلاب مردم مصر حضور داشت، سال گذشته در اقدامی شوك آور و غیراخلاقی عكس های برهنه‌ای از خود را در وبلاگش قرار داد.


وی بر بالای عكس ها عنوان «هنر برهنه» را قرار داده و این كار خود را «جنبش آزادی آنلاین» نامگذاری كرد.

 

عضو سازمان امنیت رژیم مبارك

 

او به علاوه وبلاگ شخصیش، یك وبلاگ را با دوست پسرش كه «كریم عامر» نام داشت، اداره می كرد. او در این وبلاگ این شعار را نوشته است: «مصر نه عربی است نه اسلامی، فقط مصری است.» كریم عامر كه تاكنون به اتهام به تمسخر گرفتن ادیان چندبار زندانی شده، پیش تر الحاد خود را اعلام كرده است.

 

 

طالرق الخولی، سخنگوی جنبش ۶ آوریل مصر، عضویت علیاء و دوست پسرش را در این گروه رد و عنوان كرد: علیاء عضو سازمان امنیت نظام سابق مصر بوده و اكنون درصدد تخریب جوانان جنبش ۶ آوریل در میان مردم است

.

 

 

صدها كامنت و دریده شدن پرده حیا

 

اقدام علیاء در منتشر كردن تصاویر برهنه خود، فضای مصر را تحت تاثیر خود قرار داد. شبكه های مجازی واكنش گسترده ای به آن نشان دادند و چند شبكه تلویزیونی غربی برنامه هایی برای بررسی این پدیده پخش كردند.

 

 

اما شماری از رسانه های بین المللی از جمله روزنامه واشنگتن پست اقدام به انتشار مطالبی درباره علیاء و اقدام او كردند و این حركت را «انقلاب» در جهان عرب توصیف كردند.

 

 

واكنش های منفی به اقدام این دختر افراطی تا جایی پیش رفته كه حتی صفحه ای در فیس بوك نیز پایه گذاری شد با نام «ملت می خواهند علیاء ماجده المهدی اعدام شود». این صفحه تنها در یك روز ۹۰۰ عضو جذب كرده است.

 

 

به گفته محمد شعیر، نویسنده و روزنامه نگار مصری علیاء با اقدام خود "پرده حیا" را در جوامع عربی درید.

 

 

اما انقلابیون مصری و بویژه مسلمان از اقدام غیراخلاقی علیا به خشم آمدند و او را به پیروی از خواسته مخالفان انقلاب و تلاش برای انحراف در انقلاب مردم مصر متهم كردند. به اعتقاد آنان مخالفان انقلاب مصر در تلاشند كه این مفهوم را القا كنند كه "انقلابیون مصر برای برهنه شدن به خیابان آمده اند."

 

گفتنی است پیش تر منابع نزدیك به گروه های سیاسی اسلام ستیز و سكولار با انتشار تصاویری ساختگی مدعی شده بودند كه اسلامگرایان افراطی مصر علیا ماجده را به قتل رسانده اند!