مرکز اسناد انقلاب اسلامی

روحانی در سال 56 در سخنرانی مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید مصطفی خمینی گفته بود: متأسفانه امروزه بسیاری روحانیون مذاهب مختلف روحانیتی وابسته و مطیع قدرت‌های حاكمه محسوب می‌شوند. اگر قرار است به ملتی ظلم شود و فریاد حق‌طلبانه آنان خاموش شود، اگر قرار است مبارزین و حق‌طلبان به زندان بروند و اگر قرار است حق زیر پا گذاشته شود آنان (روحانیت) توجیه‌كننده كار ظالمانه قدرت‌ها هستند.
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۲ - ۰۷ دی ۱۳۹۴ - 2015December 28

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ حجت‌الاسلام والمسلین حسن روحانی در بیست و نهمین همایش بین‌المللی وحدت اسلامی در سالن اجلاس سران درباره لزوم حمایت از سوریه گفت: آیا تضعیف سوریه به نفع همسایگان مسلمان این كشور است؟ آیا تخریب سوریه موجب بنای تركیه، اردن، عربستان، قطر، امارات یا دیگر كشورها می‌شود؟

رئیس جمهور تأكید كرد: چه كسی از ویرانی سوریه خوشحال است جز اسرائیل، چه كسی در جنگ در عراق خوشحال است جز اسرائیل و آنهایی كه ضد مسلمان‌ها هستند.

مخاطب تذكر رئیس‌جمهور به دولتمردان و علمای جهان اسلام است. موضع‌گیری روز گذشته حجت‌الاسلام حسن روحانی درباره تقویت جبهه مقاومت و لزوم مقابله با اسرائیل٬ برآمده از نظر روحانی در سال 56 است كه وی در سخنرانی مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید مصطفی خمینی گفته بود: «متأسفانه امروزه بسیاری روحانیون مذاهب مختلف روحانیتی وابسته و مطیع قدرت‌های حاكمه محسوب می‌شوند. اگر قرار است به ملتی ظلم شود و فریاد حق‌طلبانه آنان خاموش شود، اگر قرار است مبارزین و حق‌طلبان به زندان بروند و اگر قرار است حق زیر پا گذاشته شود آنان (روحانیت) توجیه‌كننده كار ظالمانه قدرت‌ها هستند. اما بزرگترین و بالاترین افتخاری كه در طول قر‌ن‌ها روحانیت شیعه با همه مشكلات از زمان غیبت كبری تا كنون كسب و حفظ كرده مسئله استقلال این نهاد است.»

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های کتاب