مرکز اسناد انقلاب اسلامی

مصطفی حائری‌زاده درباره‌ توصیه آیت الله کاشانی به پیروی از امام خمینی(ره) می‌گوید: آیت‌الله کاشانی با همان لحن کاشی خودش گفته بود: "می روید قم دنبال حاج آقا روح‌الله خمینی" افرادی که در آنجا حضور داشتند نگاهی به هم انداختند و چون هیچ یک هنوز اسم امام را نشنیده بودند ، دوباره پرسیدند: "حاج آقا ایشان چه کسی هستند؟ هیچ کدام از ما ایشان را نمی‌شناسیم." و آیت‌الله کاشانی گفته بود: "به زودی عالم گیر می‌شود و همه او را می‌شناسند."
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۵ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017March 15
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ مصطفی حائری‌زاده در کتاب خاطراتش که توسط "مرکز اسناد انقلاب اسلامی" منتشر شده است درباره‌ آخرین روزهای زندگی آیت‌الله کاشانی و توصیه وی به پیروی از امام خمینی(ره) می‌گوید: «چند روز پیش از رحلت آیت‌الله کاشانی حاج علی کاشی به همراه دوستان برای عیادت از ایشان به بیمارستان رفته بودند.

از آیت‌الله کاشانی پرسیده بودند:«آقا اگر خدای نکرده پیشامدی برای شما روی داد ما به دنبال کدام روحانی برویم که درک و بینش سیاسی داشته، وابسته نباشد ، خوش فکر و اهل مبارزه باشد؟ مرید چه کسی شویم؟»

آیت‌الله کاشانی با همان لحن کاشی خودش گفته بود:«می روید قم دنبال حاج آقا روح‌الله خمینی»


افرادی که در آنجا حضور داشتند نگاهی به هم انداختند و چون هیچ یک هنوز اسم امام را نشنیده بودند ، دوباره پرسیدند: «حاج آقا ایشان چه کسی هستند؟ هیچ کدام از ما ایشان را نمی‌شناسیم»  و آیت الله کاشانی گفته بود: «به زودی عالم گیر می‌شود و همه او را می‌شناسند».
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های کتاب