مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۱۲
"اسناد درس‌آموز"مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد؛
در بین اسناد مستحصله از لانه جاسوسی اسنادی به چشم میخورد كه حاكی از آن است كه سازمان ها ، نهاد ها و تشكیلات حساس كشور از طرف دشمنان و به طور مشخص آمریكا رصد می شده است. سند یز نشانگر آن است كه دشمن باحساسیت تمام درصددجمع آوری اطلاعات از سپاه پاسدارانانقلاب اسلامی این ارگان انقلابی كشور بوده است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - 2015November 23

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ «جوانهای عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید... دانشجویانی كه آنجا را گرفتند و فهمیدند كه لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال كردند... این‌ها نشان می‌دهد كه امریكایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ آمریكا این است.» این بخشی از توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریكا (لانه جاسوسی) است. بر همین اساس مركز اسناد انقلاب اسلامی از این پس به صورت روزانه، اقدام به انتشار اسناد استحصال شده از سفارت آمریكا می‌كند.
 
 
 
در بین اسناد استحصال شده از لانه جاسوسی سندی از تحلیل آمریكا درباره ساختار تشكیلاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد كه مشروح آن را در زیر می‌خوانید:
 
در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 
1- این سپاه به عنوان چشم و گوش انقلاب اسلامی عمل می كند و به عنوان نیروی مخصوص امام  جهت درهم كوبیدن هر نوع حركت ضدانقلابی از هر طرف كه بر علیه دولت اسلامی باشد وارد عمل  می شود.
 
2- به عنوان نیرویی به موازات ارتش عمل كرده تااینكه از نظرنیرو هم سطح آنهاشده ٬ بتوانداز هرنوع  انحراف در میان ارتش جلوگیری كند.
 
3- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر كلیه وظایف كمیته امام نظارت داشته ٬ تا اینكه مسئله ای غیرقابل  حل نماند.
 
4- سپاه پاسداران انقلاب به عنوان یك نیروی محافظ درداخل عمل كرده وهمچنین به دیگر نیروهای  قانونی داخلی كمك می كند ٬ تااینكه وظایفشان را به نحواحسن انجام دهند و با كوچكترین اخطار آماده  حركت به هر نقطه ای باشند.
 
5- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نگهبان سرسخت انقلاب اسلامی عمل می كند. این افراد را  با شوق و ذوق میهن دوستی و روحیه فداكاری اسلامی تعلیم می دهند.
 
 اطلاعات دیگر
 
الف)  سپاه پاسداران انقلاب در آینده نزدیك دارای 30000 نیروی قوی خواهد شد كه در مراحل  مختلف كامل خواهد شد.
 
 در حال حاضر ( 16 اكتبر 79 ) این سپاه 10 تا 15 هزار نیرودرسطح ایران دارد وطبق نقشه ٬ هرشهری كه دارای 5000 نفر جمعیت است قرار است یك واحد 200 نفری از سپاه آنجا مستقر گردد.
 
 ب)  تمام 21 بخشی كه شامل شهرهای بزرگ می شود ٬ هركدام دارای 1000 نفرپاسدار قوی تحت عنوان  كمیته محلی انقلاب خواهدداشت كه آنها ممكن است باتغییر شرایط سیاسی مناطق مختلف ٬ تغییرمكان  دهند.
 
 ج)  بیست واحد از 200 پاسدار قوی ٬ كه هركدام به تازگی از كیفیت بالای آموزشی در سلطنت آباد  برخوردارند ٬ مأموریت دارند كه امنیت شهر تهران را در شب با برجستگی خاص در دست داشته باشند.
 
 د)  سپاه پاسداران تحت كنترل اداری اجرایی هیچ یك از وزرای دولت نیست. بلكه تحت كنترل مستقیم  امام ٬ توسط كمیته مركزی انقلاب اسلامی خواهد بود.
 
 ه)  در حال حاضر هیچ نوع محدودیت سنی برای پاسداران نیست. آنها می توانند دارای سنین بین 16 تا  60 باشند.
 
 و)  واحدهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران به 42 واحد رسیده است.
 
 جهت تعلیم در اردوی علی آباد ( PLO) ز  هیچ كدام از مربیان تعلیم دیده در سازمان آزادیبخش فلسطین  استخدام نشده اند. مربیان همه از ارتش می باشند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: