مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۶۸۵
توئیتر مرکز اسناد انقلاب اسلامی
زلزله 25 شهریور 1357 در طبس یکی از بزرگترین زمین‌لرزه‌های سالیان اخیر است که خسارت‌ها و تلفات جانی و مالی بسیار زیادی به جای گذاشت. اما آنچه این مصیبت را بیشتر و زخمش را عمیق‌تر می‌کرد، بی‌توجهی رژیم پهلوی برای کمک به زلزله‌زدگان بود که از چشم گزارشگر سفارت امریکا در تهران هم دور نماند. در سندی از اسناد لانه جاسوسی گزارشگر سفارت در 9 آبان 1357 (31 اکتبر 1978) درباره برنامه‌های دولت در زمینه بازسازی طبس می‌نویسد:«برنامه دولت جهت بازسازی طبس زلزله‌زده رسوايی بزرگی را به وجـود آورده اسـت. شهروندان شكايت‌های بسياري ارائه كرده‌اند كه قربانيان زلزله كمكی دريافت نمی‌كنند.»
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017November 22
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ زلزله 25 شهریور 1357 در طبس یکی از بزرگترین زمین‌لرزه‌های سالیان اخیر است که خسارت‌ها و تلفات جانی و مالی بسیار زیادی به جای گذاشت. اما آنچه این مصیبت را بیشتر و زخمش را عمیق‌تر می‌کرد، بی‌توجهی رژیم پهلوی برای کمک به زلزله‌زدگان بود که از چشم گزارشگر سفارت امریکا در تهران هم دور نماند. 

توئیتر مرکز اسناد انقلاب اسلامی، سندی از سفارت امریکا درباره زلزله طبس در سال 1357 را منتشر کرد. در این سند گزارشگر سفارت در 9 آبان 1357 (31 اکتبر 1978) درباره برنامه‌های رژیم پهلوی در زمینه بازسازی طبس می‌نویسد: «برنامه دولت جهت بازسازی طبس زلزله‌زده رسوايي بزرگي را به وجـود آورده اسـت. شهروندان شكايت‌هاي بسياري ارائه كرده‌اند كه قربانيان زلزله كمكي دريافت نمي‌كنند.»گزارش اسناد لانه جاسوسی از زلزله طبس در سال 1357

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: