به گزارش روابط عمومی مركز اسناد انقلاب اسلامی، در پی درگذشت فرج‌الله سلحشور كارگردان انقلابی و متعهد كشورمان مركز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

مرحوم فرج‌الله سلحشور كارگردان متعهد و انقلابی سینمای ایران از پیشكسوتان هنر ارزشی و دینی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سینمای ایران بود و توانست پرچم هنر ارزشی و مذهبی را در سینمای ایران برافراشته نگاه دارد.

درگذشت هنرمند متعهد انقلابی كه سالیان متوالی عمر شریف خود را در معرفی و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی مصروف داشت موجب تألم و تأثر شدید و ضایعه‌ای برای جامعه هنری ایران اسلامی است.

هرآینه كه به پیشینیه فرج الله سلحشور عزیز می نگریم، جز غیرت و سلحشوری و تعصب نسبت به انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) و شهدا نمی‌بینیم.

مرحوم سلحشور با آثار وزینی همچون "ایوب پیامبر"، "اصحاب كهف" و "یوسف پیامبر" سعی بلیغ داشت تا زندگینامه انبیاء الهی را به صورت مصور به نمایش بگذارد و در این راه نیز نقش بسزایی را در معرفی فرهنگ ناب اسلامی ایرانی داشت.

مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت كارگردان متعهد و انقلابی مرحوم فرج‌الله سلحشور را به عموم مردم ایران٬ به خصوص جامعه سینمایی كشور تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال علو درجات را برای ایشان مسئلت می‌نماید.