مرکز اسناد انقلاب اسلامی

با توجه به در پیش­ بودن ایام برگزاری بیست‌ونهمین دوره نمایشگاه بین­ المللی كتاب تهران، "بسته­ كتاب‌های هنر وادبیات" با عناوین "رسم دلبری"، " درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی"، "سالار"، " از نفرین زمین (بازخوانی جلال آل احمد بر اساس آثارش)"، " شوالیه اُناث(پشت پرده­ی فمنیسم، نوبل و شیرین عبادی)"، " كتاب زندگی ( شهید مهدی رجب­بیگی)" و " آن زن كه در طوفان می­دوید" پیشنهاد می‌شود.
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016April 20
پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ با توجه به در پیش­ بودن ایام برگزاری بیست‌ونهمین دوره نمایشگاه بین­ المللی كتاب تهران، "بسته­  كتاب‌های هنر وادبیات" با عناوین "رسم دلبری"، " درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی"، "سالار"، " از نفرین زمین (بازخوانی جلال آل احمد بر اساس آثارش)"، " شوالیه اُناث(پشت پرده­ی فمنیسم، نوبل و شیرین عبادی)"، " كتاب زندگی ( شهید مهدی رجب­بیگی)" و " آن زن كه در طوفان می­دوید" برای علاقمندان به شرح زیر معرفی می­شود:

رسم دلبری

كتاب رمان "رسم دلبری" به قلم محمدمهدی زیدآبادی نژاد و علی افاضاتی با 524 صفحه و شمارگان 2000جلد در سال 1392 منتشر شده­است.رمان رسم دلبری با بیان داستانی جذاب وقایع رخ­داده در بخشی از این سرزمین پهناور وسیرتحولات و اتفاقات پیشامده برای قهرمان داستان را طوری به تصویر می­ كشد كه در انتقال راحت و جذاب حوادث انقلاب اسلامی به نسل كنونی و آینده تاثیرگذار خواهد بود. نویسنده تلاش كرده تا زندگی واقعی یكی از مبارزان و انقلابیون را كه به نام مستعار «سعید توفیق» معرفی شده است، از ابتدای ورودش به جرگه­ انقلابیون و مبارزاتش با رژیم پهلوی و درنهایت شركت او در جنگ تحمیلی، اسارت و آزادی وی، روایت كند.

درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

كتاب درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نوشته فریدون اكبری شِلدره­ای در سال 1382 با 268 صفحه و  شمارگان 2500 جلد به چاپ رسیده­است.در این اثر تلاش شده است تا ضمن بررسی تاریخی سیر ادبیات داستانی درایران، درباره­ تاثیر انقلاب بر ادبیات داستانی و بازگویی فرایند تحول در این ادبیات پس انقلاب تحقیق شود. كتاب شامل پنج بخش است كه هر بخش به تفكیك وضعیت ادبیات داستانی در برهه­ ای از تاریخ را نشان می ­دهد. بخش اول به رویكرد تحلیلی بر ادبیات داستانی تا سال 1300 شمسی و بخش دوم دوره­ه ای تاریخی ادبیات داستانی معاصر تا سال 1357 را بررسی می كند. با ظهور انقلاب اسلامی ادبیات داستانی نیز تولدی دوباره می­ یابد كه این تحول در بخش سوم و تحولات آن در دهه نخست پس از انقلاب در بخش چهارم بررسی می ­شوند. در بخش آخر نویسنده نگاهی به ادبیات داستانی در دهه دوم انقلاب اسلامی داشته است.
سالار

چاپ چهارم كتاب رمان سالار توسط محمد علی گودینی با 200 صفحه و شمارگان 3000جلد در سال 1393 متشرشده است. رمان سالار روایتگر داستان پایمردی­ ها و استقامت­ ها در درون شكنجه­ گاه­ های حكومت پهلوی است كه به زیبایی تمام به تصویر كشیده شده است.

از نفرین زمین (بازخوانی جلال آل احمد براساس آثارش)

كتاب از نفرین زمین با 328 صفحه و شمارگان 2000 جلد در زمستان 1386 چاپ شده است. مجتبی حبیبی این كتاب را به تحریر درآورده است.این اثر تلاشی است برای بازخوانی مجدد جلال، نه آن سان كه دیگران گفته و شنیده­ اند؛ بلكه آن سان كه او گفته است. این كتاب در چهار بخش آثار جلال را موشكافی می ­كند و با او همراه می ­شود تا آخرین برگ­ های یك داستان كه هرچند به مرگ مشكوك نویسنده ناتمام می­ ماند، ولی می­ توان صفحه سفید مانده آن را خواند و از روی آن استنساخ كرد.شوالیه اُناث(پشت پرده­ فمنیسم، نوبل و شیرین عبادی)
شوالیه اُناث نوشته سید حسین علوی آزاد با 320 صفحه و شمارگان 3000 جلد در سال 1390 به بازار عرضه شده است.مسئله فمنیسم و موج بی ­سابقه تهاجم فمنیست ­ها به اسلام و انقلاب، همواره یكی از اصلی­ ترین محورهای طراحی كلان غرب، در راستای جنگ نرم عقیدتی علیه انقلاب اسلامی بوده است. این اثر پرونده زنی است كه تمام عمر خود را وقف خیانت به مردمش نموده است. از نوكری برای اشرف و جانبازی برای محمدرضا پهلوی گرفته تا سینه چاكی برای همجنس­بازان  و ....بدون تردید شوالیه اُناث می­ تواند كمك شایانی به درك حقیقت جایزه نوبل و شخصیت خائنی چون شیرین عبادی كه همواره تحت حمایت جنایتكاران جهانی قرار داشته نماید. خصوصا برای امت اسلامی كه این لكه ننگ را به عنوان «تنها زن مسلمان برنده جایزه نوبل » بر دامان خود می­ بیند.

كتاب زندگی ( شهید مهدی رجب­ بیگی)

چاپ دوم رمان كتاب زندگی در 228 صفحه و شمارگان1500 جلد  در سال 1394 به قلم اصغر استاد حسن معمار به چاپ رسیده است.در مقدمه­ كتاب آمده است كه دفاع مقدس خوان  گسترده­ ای است كه از آن، از دهقان و كارگر گرفته تا كارخانه دار و وكیل و پزشك و دانشجو و سرباز، بی سواد یا باسواد به نحوی متنعم شدند. از سرآمدان دانشجویان عرصه جهاد و شهادت، بی شك شهید بزرگوار مهدی رجب بیگی است.این اثر سعی كرده است تا با بیانی شیوا و ساده در قالب رمان بتواند برای جوانان و نوجوانان قالبی جذاب و دارای ظرفیتی بالا باشد.

آن زن كه در طوفان می­ دوید

رمان آن زن كه در طوفان می­ دوید نوشته سیمین وهاب­ زاده مرتضوی شامل 260 صفحه و شمارگان 2000جلد در تابستان 1389 به چاپ رسیده است.این اثر رمانی است بر اساس واقعیت­ های تاریخ معاصر ایران كه با نثر پركشش و خلاق نویسنده به زینت طبع آراسته شده است. این كتاب سخن از روح بزرگی دارد كه در كالبدی كوچك جای گرفته است. دختركی تنها و سرگردان كه بی­رحمانه رها شده است. روح بزرگ و آسمانی او نمی­ گذارد بیغوله­ ها او را ببلعد و در سخت­ترین شرایط روی پاهای كوچكش می­ ایستد و تكیه­ اش فقط به خدایی است كه یقین دارد زیر چتر اوست. شهادت همسرش در گرماگرم انقلاب شهادت پسرش در جنگ تحمیلی و هجوم بی­ حساب درد و داغ­ ها نه تنها ذره­ ای از استواری­ اش نكاست، بلكه از او دژی مستحكم ساخت كه یأس و نومیدی هرگز در آن راه نیافت.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر