مرکز اسناد انقلاب اسلامی

طاهره باقرزاده، عضو نادم سازمان منافقین، درباره‌ تبلیغات كاذب منافقین درباره برخورد با زندانیان در دهه ۶۰، در نشست‌های توجیهی برای اعضا، می‌نویسد: «برای آشنا شدن با شرایط درون زندان و نحوه‌ بازجویی‌ها، گزارش‌های متعددی می‌خواندم. در یكی از گزارش‌ها نوشته بود كه نظام برای گرفتن اطلاعات از زندانی، كودكان آنها را در حضورشان شكنجه می‌كند. با همین تصور و با آمادگی كامل نسبت به پذیرش این امر دستگیر شدم و انتظار داشتم كودك یك ساله‌ام را زیر فشار قرار دهند؛ اما برخلاف پندارم، از همان لحظه‌ی بازداشت، نه تنها آسیبی به او نرسید؛ بلكه حتی در جهت تأمین امكانات و نیازهای بهداشتی و غذایی وی، مرا یاری كردند».
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۵ - 2016August 22

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ طاهره باقرزاده، عضو نادم سازمان منافقین، درباره‌ تبلیغات كاذب منافقین درباره برخورد با زندانیان در دهه ۶۰، در نشست‌های توجیهی برای اعضا، می‌نویسد: «برای آشنا شدن با شرایط درون زندان و نحوه‌ بازجویی‌ها، گزارش‌های متعددی می‌خواندم. در یكی از گزارش‌ها نوشته بود كه نظام برای گرفتن اطلاعات از زندانی، كودكان آنها را در حضورشان شكنجه می‌كند. با همین تصور و با آمادگی كامل نسبت به پذیرش این امر دستگیر شدم و انتظار داشتم كودك یك ساله‌ام را زیر فشار قرار دهند؛ اما برخلاف پندارم، از همان لحظه‌ی بازداشت، نه تنها آسیبی به او نرسید؛ بلكه حتی در جهت تأمین امكانات و نیازهای بهداشتی و غذایی وی، مرا یاری كردند».
 
 
مریم آقازاده، عضو نادم دیگری از سازمان منافقین نیز درباره‌ی برخورد دادستان نظام جمهوری اسلامی‌با زندانیان وابسته به گروهك‌ها می‌گوید: «.... واقعاً از آقای لاجوردی یك وحشت به‌خصوصی داشتم؛ اما وقتی كه در حسینیه دیدم آقای لاجوردی چطور به حرف‌هایمان گوش می‌دهد و با ما حرف می‌زند و به‌عنوان یك مسئول مملكتی، برای من هوادار، مثل یك فرزند، ارزش قائل است، تأثیر مثبت زیادی رویم گذاشت. خودم در حسینیه‌ آقای لاجوردی را دیدم كه جارو می‌كرد و به ما گفت لطف كنید بروید آن طرف تا من زیر پایتان را جارو كنم...».
 
 
*** برگرفته از كتاب "خاطرات و مبارزات شهید لاجوردی"
 
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: