مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۷۸۳۶
به روایت اسناد
شهید لاجوردی در بخشی از سخنان خود با استناد به نشریه شماره 209 مجاهد (ارگان رسمی سازمان مجاهدین خلق) به حمایت‌های شخصیت‌ها و احزاب غربی از منافقین در سالگرد 30 خرداد اشاره کرد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - 2022June 21

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ پس از برملا شدن جزئیات عملیات مهندسی و شکنجه‌گری سازمان مجاهدین خلق، شهید سیداسدالله لاجوردی دادستان انقلاب تهران در یکی از سخنرانی‌های مهم خود پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران در روز 26 مرداد ماه 1363، به بررسی این جنایت پرداخت. شهید لاجوردی در بخشی از سخنان خود با استناد به نشریه شماره 209 مجاهد (ارگان رسمی سازمان مجاهدین خلق) به حمایت‌های شخصیت‌ها و احزاب غربی از منافقین در سالگرد 30 خرداد اشاره کرد.

مشروح این بخش از سخنان دادستان انقلاب تهران بدین شرح است:

بعد حمایت‌های بین‌المللی از این‌ها و کارشکنی‌های بین‌المللی علیه ما: من اینجا چند تا نمونه [بگویم.] همین صبح که می‌خواستم بیایم این نشریه‌ی مجاهد روی میزم بود، این چندتا را علامت زدم از رویش برای شما بخوانم. دقت کنید چه کسانی حامیان این‌ها هستند. این را توی نشریه‌ی مجاهد نوشته‌اند: «روز چهارشنبه‌ی گذشته، 30 خرداد آقای لرد مک‌نر نماینده‌ی دائمی مجلس اعیان انگلستان با برادر مجاهد مسعود رجوی دیدار و گفت‌وگو کرد. لرد مک‌نر یکی از سخنگویان حزب لیبرال انگلستان در مجلس اعیان و یکی از نمایندگان انگلستان در شورای اروپا و معاون گروه لیبرال در مجمع پارلمانی این شورا می‌باشد. وی و 26 تن دیگر از نمایندگان شورای اروپا به هنگام تشکیل اجلاس این شورا در استراسبورگ فرانسه بیانیه‌ای در تأیید شورای ملی مقاومت صادر نمودند که در مجاهد شماره 203 منعکس گردیده است. (حامیانشان را می‌بینید که کی‌ها شورای ملی مقاومت را تأیید می‌کنند؟)

حمایت مدعیان حقوق بشر از ضدبشری‌ترین سازمان / تورقی در دفترچه خاطرات منافقین؛ وقتی غربی‌ها سالروز ۳۰ خرداد را به رجوی تبریک گفتند

 

همچنین در تاریخ 2/29 به همراه لرد ترووف رئیس حزب لیبرال انگلستان، لرد بیمونت رئیس سابق این حزب و آلستر گراهام دبیرکل اتحادیه‌ی کارکنان بخش دولتی و عمومی طی اطلاعیه‌ای سرکوب خونین 30 خرداد را محکوم کردند و از مجاهدین حمایت کردند و گفتند برخورد 30 خرداد از طرف جمهوری اسلامی نقض مستمر حقوق بشر است. (اگر ما جلوی آن همه کشتار را گرفتیم نقض حقوق بشر کردیم. از نظر این آقای انگلیسی حقوق بشر آن زمان نقض نمی‌شد که سازمان منافقین بقیه‌ی حزب‌اللهی را هم قتل‌عام می‌کرد!) در پایان این ملاقات لرد مک‌نر پیشنهاد کرد که از طریق تشکیل گروه‌های پارلمانی در مجلس انگلستان از مقاومت ایران حمایت‌های فعال‌تری به عمل آید (تصمیم گرفتند از شورای ملی مقاومت حمایت‌های بیشتری بکنند). مسئول شورای ملی مقاومت هم ضمن استقبال از این پیشنهاد از تلاش‌های وی در این زمینه تشکر کرد. (آن‌ها تصمیم گرفتند انگلستان از شورای ملی مقاومت حمایت بکند، آقای مسعود رجوی هم از این پیشنهاد استقبال و تشکر کرد.)»

سخنرانی سناتور آمریکایی ویلیام پراکسمایر در مجلس سنا: «روز دوشنبه گذشته 25 خرداد سناتور ویلیام پراکسمایر از حزب دموکرات آمریکا به مناسبت سالگرد 30 خرداد سخنانی در مجلس سنای آمریکا ایراد کرد که ذیلا از نظرتان می‌گذرد... به همین خاطر 20 ژوئن به عنوان روز شهدا و زندانیان سیاسی ایران اعلام شد. (جریان روز 30 خرداد را نقل می‌کند) در مقابل نقض‌های غم‌انگیز حقوق بشر به وسیله‌ی رژیم خمینی مقاومت ایرانی تحت رهبری سازمان مجاهدین خلق ایران رشد پیدا کرده. سازمان مجاهدین با قرار گرفتن در محور مقاومت سراسری، شورای ملی مقاومت را تأسیس کرد و تمام نیروهای ملی‌گرا، مردمی و مترقی ایران را برای پیوستن به آن شورا دعوت کرد. مبارزه‌ی مردم ایران (منظورش همین مبارزه‌ای است که منافقین الان کردند) مبارزه برای تأمین حقوق بشر و استقلال است. (شما مبارزه‌شان را دیدید دیگر. دیشب از تلویزیون یک گوشه‌ای از این مبارزه را دیدید. این برای تأمین حقوق بشر است! حقوق بشر از نظر آمریکا بیش از این نخواهد بود.) آقای رئیس همان‌طور که می‌دانید مرز میان نقض حقوق بشر در ابعاد وسیع و کشتار، یک مرز بسیار باریکی است. این بسیار مهم است که ایالات متحده دستان خود را در اعتراض برعلیه این‌گونه رفتارهای غیرانسانی نسبت به بشر قوی‌تر کند. (برای اینكه سازمان را برعلیه ما تحریک کند، صریحاً می‌گوید ما باید دستانمان قوی‌تر برای حمایت از سازمان منافقین بشود. کی می‌گوید؟ سناتور آمریکایی ویلیام  پراکسمایر.)» این از شماره 209 [نشریه‌ی مجاهد].

حمایت مدعیان حقوق بشر از ضدبشری‌ترین سازمان / تورقی در دفترچه خاطرات منافقین؛ وقتی غربی‌ها سالروز ۳۰ خرداد را به رجوی تبریک گفتند

باز هم از شماره 209 قسمت‌هایی از پیام آقای پرن میچل، نماینده کنگره‌ی آمریکا از ایالت مریلند. دقت کنید یک نماینده‌ی کنگره‌ی آمریکا به رجوی چه می‌گوید: «آقای رجوی عزیز، شما داخل کشور برای برپایی یک جامعه‌ی عادلانه، دموکراتیک و چندحزبی در ایران می‌جنگید و در سراسر جهان اهداف و آرمان‌هایتان حمایت‌ها را به خود جلب می‌کند.»

دیگر صراحت از این بیشتر؟! آمریکا تصمیم قطعی به حمایت از این سازمان گرفته. چیزهایی است که خودشان نوشته‌اند! ما این‌ها را از نشریه‌ی مجاهد برای شما نقل می‌کنیم تا قوی‌ترین سند باشد و درک بکنید دشمنان شما کیانند و این بچه‌هایی که گول این‌ها را با شعارهای فریبنده ضدامپریالیستی می‌خورند، [ببینند این‌ها] چگونه در دامن خود امپریالیسم‌اند. باز نوشته‌ی ‌قسمت‌هایی از پیام آقای جان جوزف موکلی، نماینده‌ی کنگره آمریکا از ایالت ماساچوست. باز نوشته‌ی قسمتی از پیام آقای جیمز شانون، نماینده‌ی کنگره آمریکا باز از همان ایالت. ایشان هم نوشته: «آقای رجوی عزیز، من گرم‌ترین درودها و حمایت‌ها را برایتان می‌فرستم. من خیلی خوشوقتم که برای گرامیداشت این سالگرد مهم (یعنی 30 خرداد) برای اپوزیسیون ایران به دوستان زیاد شما بپیوندم (ایشان هم [ابراز] علاقه کرده بیاید عضو سازمان بشود، هوادار سازمان بشود!) و شما را در استمرار مبارزه تا زمانی که صلح و دموکراسی در ایران به وجود بیاید تشویق کنم. ارادتمند شما، جیمز ام. شانون»

حمایت مدعیان حقوق بشر از ضدبشری‌ترین سازمان / تورقی در دفترچه خاطرات منافقین؛ وقتی غربی‌ها سالروز ۳۰ خرداد را به رجوی تبریک گفتند

این‌ها شاید حدود 20 صفحه در این نشریه شماره 209 از غربی‌ها که خون‌آشام‌ترین نظام‌ها را دارند، به حمایت خودشان نقل آوردند. پیام آقای اریک هفر رئیس حزب کارگر انگلستان؛ ایشان این‌جوری [پیام] داده: «مجاهد عزیز رجوی، من سالگرد این روز که اکنون روز شهدا و زندانیان سیاسی نام‌گذاری شده را گرامی داشته و همچنین کوشش‌های شما، شورای ملی مقاومت و تک‌تک همکاران شما را ستایش می‌کنم. ارادتمند شما (امضا کرده)».

آقای راسل جانستون سخنگوی امور خارجی حزب لیبرال و عضو مجلس عوام انگلستان: «مجاهد عزیز رجوی، اجازه می‌خواهم قبل از هر چیز اشاره کنم از اینكه این امکان را داشتم تا شما را شخصاً در ماه مارس ملاقات کنم بسیار خوشحال هستم. در روز 20 ژوئن مسلماً به یاد شما و همکاران شما خواهم بود. (یعنی در روز 30 خرداد) بر اقدامات مصرانه‌ی شما و شورای ملی مقاومت درود فرستاده و دعا می‌کنم که صلح و آزادی و حقوق بشر برای مردم شما بازگردد.»

حمایت مدعیان حقوق بشر از ضدبشری‌ترین سازمان / تورقی در دفترچه خاطرات منافقین؛ وقتی غربی‌ها سالروز ۳۰ خرداد را به رجوی تبریک گفتند

این‌ها خیلی زیاد است. من اگر بخواهم همین چهار صفحه‌ای که از این نشریه 209 برای شما آورده‌ام بخوانم شاید مدت‌ها وقت بخواهد. من حالا چندتایش را تیتروار برایتان می‌گویم: حمایت رادیو دی.‌ال‌.اف آلمان از حرکت 30 خرداد، تلویزیون سراسری ایتالیا شبکه 2، تلویزیون سراسری سی.‌بی.‌اس آمریکا صفحه‌ی 37 نشریه‌ی شماره 209، صدای آمریکا بخش شامگاهی در 31/3 صفحه 34 [شماره 209 نشریه‌ی مجاهد]، بی‌بی‌سی بخش شامگاهی صفحه‌ی 34، کانال 1 تلویزیون فرانسه صفحه‌ی 35، رادیو کلن بخش شامگاهی صفحه‌ی 35، صدای آمریکا بخش بامدادی صفحه‌ی 15، شیکاگو سان‌تایمز آمریکا صفحه‌ی 15، دیلی‌نیوز آمریکا صفحه‌ی 15، ایونینگ آمریکا صفحه‌ی 15، صدای آمریکا بخش شامگاهی صفحه‌ی 15، واشنگتن پست آمریکا صفحه‌ی 14، لس‌آنجلس تایمز آمریکا صفحه‌ی 14، دی‌تاکس‌تسایتونگ آلمان صفحه‌ی 13، لیبرویکلی انگلستان صفحه‌ی 12، اکسپرس فرانسه صفحه‌ی 12، اسوشیتد پرس صفحه‌ی 12، آبزرور انگلستان صفحه‌ی 11، نیوزویک آمریکا صفحه‌ی 11، دیلی تلگراف انگلستان صفحه‌ی 11. بعد صدای آمریکا نامه‌های سناتور ادوارد کندی و 18 تن دیگر از رهبران و اعضای برجسته حزب دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده به رجوی و حمایتشان را از رجوی اعلام می‌کند.

حمایت مدعیان حقوق بشر از ضدبشری‌ترین سازمان / تورقی در دفترچه خاطرات منافقین؛ وقتی غربی‌ها سالروز ۳۰ خرداد را به رجوی تبریک گفتند

دقت کنید این‌ها همان کسانی هستند که داعیه‌ی ‌ضدامپریالیستی داشتند و دنیای غرب و در راس‌شان آمریکا چگونه از آن‌ها حمایت می‌کند. همه‌ی دنیای کفر و الحاد از آن‌ها حمایت کردند، فقط بلوک شرق مانده! بلوک شرق خودش رسماً، مقامات رسمی‌شان مثل کشورهای غربی رویشان نشد از آن‌ها حمایت کند؛ اما تمام سگ‌های زنجیربسته‌شان یکی‌یکی شروع به حمایت از این‌ها کردند. مثلاً فرض کنید توی ایران اگر حزب توده از یک جریانی حمایت بکند، کی حمایت کرده؟ طبیعی است که شوروی. [مجاهدین] توی صفحات روزنامه‌شان به مقادیر بسیار زیادی اسامی کسانی که وابسته به دنیای شرق هستند را نقل می‌کنند. شما ببینید حامیان این‌ها چه کسانی هستند!

 

پی‌نوشت:

- اقتباس از کتاب عملیات مهندسی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی

- نشریه مجاهد شماره 209

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر