مرکز اسناد انقلاب اسلامی

بازنشر
صفحات تاریخ جهان مملو از جنایت‌هایی است که سه کشور امریکا، انگلیس و فرانسه مرتکب آن شده‌اند. این کشورها در پوشش حقوق بشر، آزادی، امنیت انسانی و با شعار انسان‌دوستانه جنایت‌های فجیع را در تاریخ کشورهای جهان ثبت کرده‌اند. به عنوان مثال، نسل‌کشی 100 میلیون سرخ پوست آمریکایی، جنایت درسدن، فاجعه هیروشیما و ناکازاکی، قتل‌عام 3 میلیون ویتنامی و کشتار مردم در افغانستان، عراق و ایران از جمله جنایت‌هایی است که در کارنامه امریکا ثبت شده است. انگلیس نیز جنایت‌هایی در افغانستان، هند، ایران، عراق، آفریقای جنوبی و یمن انجام داده است که در تاریخ جهان در نوع خود بی‌نظیر است. فرانسه هم به عنوان هم‌دست امریکا و انگلیس عامل ده‌ها جنایت بزرگ در طول جنگ دوم جهانی و نیز در کشورهایی چون لیبی و الجزایر بوده است. علاوه بر این، براساس اطلاعاتی که در سال ۱۹۹۰ منتشر شد، فرانسه یکی از تأمین کنندگان زنجیره تولید بمب‌های شیمایی برای رژیم بعث عراق در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران بوده ‌است.
به مناسبت درگذشت رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی صورت گرفت:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان را تسلیت گفت.
علی لاریجانی مشاور مقام معظم رهبری در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان را تسلیت گفت
کلاس تاریخ| روایتی از حجت‌الاسلام قرائتی
یکی از ویژگی‌های مهم و تاثیرگذار آیت‌الله مشکینی توجه به جوانان و ایده‌های جدید آنها بود. وی اگر طلبه جوانی را می‌دید که به‌صورت ابتکاری شیوه‌ جدید در تبلیغ امور دینی به‌وجود آورده او را تشویق می‌کرد. به‌خاطر همین تشویق‌های او در حوزه‌ علمیه‌ قم، شاهد تربیت. رشد و تعالی علما و فضلای بزرگ و موثر در علوم مختلف دینی از اصول فقه گرفته تا تفسیر و حتی تبلیغ هستیم.
حضور شهید مدنی در استان بوشهر و شهر کنگان تحول اساسی در مبارزات مردم استان بوشهر بویژه شهرهای دیر، کنگان و روستاهای اطراف به وجود ­آورد، مبارزان مرکز استان بوشهر در کنگان حضور پیدا می‌کردند. شهر کنگان و محل اقامت شهید مدنی (مدرسه علمیه کنگان) یک حال و هوای دیگری به خود گرفت. با حضور شهید‌مدنی، روحانیون منطقه به یک تلاطم ویژه افتادند و او نقش اساسی خود را در هدایت و رهبری مردم منطقه ایفا کردند. آیت‌الله مدنی در جلسات تفسیر قرآن و اخلاق خود مباحثی را مطرح می‌کرد تا ذهن افراد شرکت کننده در جلسات آماده مقایسه و تطبیق شرایط حال (رژیم‌پهلوی) با آموزه‌های اسلامی و حکومت عدل علوی را داشته باشد. از این رو، از تفسیر قرآن برای ترسیم وضعیت مطلوب حکومت‌اسلامی و نقد حکومت‌های ظالم و ستمگر بهره می‌برد.
تازه های کتاب