مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به مناسبت دهه ولایت،
همزمان با ایام مبارک دهه ولایت، مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «سفیر شیعه در غرب» را با 30 درصد تخفیف و ارسال رایگان در اختیار علاقمندان قرار داده است.
همزمان با سالروز توافق هسته‌ای ایران و 5+1
کتب «من ترسو نیستم (خاطرات وندی شرمن مذاکره کننده ارشد امریکایی)»، «تجربه‌ای دیگر (گزارشی از روند مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1)» و « برجام» در قالب بسته کتاب «برجام» برای علاقه‌مندان و محققان معرفی شد.
آئین معرفی کتاب «سفیر شیعه در غرب» از تازه‌ترین منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، امروز (یکشنبه 20 تیرماه) همزمان با سالروز شهادت حضرت امام محمدتقی(ع) برگزار شد. این کتاب شرح مجاهدت‌ها و تلاش‌های مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محققی لاهیجی – اولین امام جماعت مسجد هامبورگ - و روایتی مستند از تاریخچه مرکز اسلامی هامبورگ است.
مرکز اسناد انقلاب اسلامی با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار می‌کند:
آئین معرفی کتاب «سفیر شیعه در غرب» از تازه‌ترین منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار می‌‌شود.
عضو اسبق سازمان مجاهدین خلق در نشست «نفاق نقابدار» مطرح کرد:
عضو اسبق سازمان مجاهدین خلق گفت: در دی ماه 1357 شاپور بختیار به شاه پیشنهاد داد که سران سازمان مجاهدین خلق را از زندان آزاد کند. تحلیلش این بود که چون اینها آشکارا مخالف جریان امام و انقلاب هستند می‌توانند جلوی جریان انقلاب را ‌بگیرند. به همین دلیل همه مسئولین سازمان اعم از موسی خیابانی و مسعود رجوی در دی ماه 1357 از زندان آزاد شدند.
در پی انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه صورت گرفت:
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، طی پیامی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای را به ریاست قوه قضائیه تبریک گفت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین پورمحمدی در مراسم گرامی‌داشت شهدای هفتم تیر:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین پورمحمدی گفت: من همیشه به سربازی نظام افتخار کرده‌ام و هم‌اکنون هم به این امر مفتخرم. ما در آن مقطع سربازی امام را کردیم و به حکم ایشان عمل کردیم. ما هنوز در حال جنگ هستیم و هر وقت جنگ‌مان تمام شد حرف‌هایمان را کامل خواهیم زد. هنوز خیلی حرف‌ها در رابطه با توطئه ضد انقلاب و دشمنان باقی مانده است. این سکوت ما به معنای کتمان نیست. ما هیچ چیز را کتمان نمی‌کنیم. اصلا انقلاب با صداقت و طهارت به اینجا رسیده و با طهارت وصداقت نیز باقی می‌ماند. صلابت امروز نظام نیز برگرفته از همین صداقت است.
«بهشتی برای ملت» مستند 90 دقیقه‌ای که دربرگیرنده حیات 53 ساله شهید بهشتی است در تلاش است تا نقش شهید بهشتی را در معماری ارکان نظام جمهوری اسلامی تبیین کند. از ویژگی‌های این مستند داستانی، بهره‌گیری از خاطرات و روایت‌های منتشرنشده درباره شهید بهشتی و پرهیز از نگاه مغرضانه است.
به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
کتاب خاطرات محسن پاک‌آئین دیپلمات و سفیر جمهوری اسلامی ایران در زامبیا، ازبکستان، تایلند و جمهوری آذربایجان با عنوان «چهار ماموریت در پنج دولت» روانه بازار نشر شد.
در چهلمین سالگرد شهادت شهید بهشتی،
همایش بزرگداشت شهدای هفتم تیر از ساعت 17 امروز (7 تیر 1400) به همت پژوهشکده تاریخ معاصر و با همکاری مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار می‌شود.