مرکز اسناد انقلاب اسلامی

یعقوب توکلی:
اگر ایران بحرین را از دست نمی‌داد، میزان ذخایر انرژی بیشتری را در اختیار داشت. همچنین از نظر ژئوپلیتیک منطقه، میزان دسترسی به آب‌ها برای ایران بسیار بیشتر بود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی
همگان نباید از این معنا غافل شوند که کتاب در دیروز، امروز و فردای کشور ما نقش بی‌بدیلی داشته و این عرصه مهم فرهنگی پیشران بسیاری از مسائل در حوزه آموزش، پرورش، تربیت، سبک زندگی، سیاست‌گذاری عمومی و... است. کتاب و کتابخوانی باید جایگاه والای خود را در سپهر فرهنگ این مرز و بوم حفظ کرده و ارتقا بخشد و لذا می‌بایست برای تحقق این مهم، سیاستگذاری‌های کلان و خرد فرهنگی را توامان طرح و پیگیری کرد.
گفت‌وشنود با کلر ژوبرت:
کتاب «پس مرتضی کو؟» به قلم و تصویرگری کلر ژوبرت، نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های «ستاره دنباله‌دار» است.
ناگفته‌هایی از دهه 60 در گفتگوی حجت‌الاسلام پورمحمدی با ایرنا:
حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی با بیان اینکه بخش بزرگی از خسارت جنگ برعهده منافقین است، گفت: به تعبیر قرآن باید با منافقی که رو در رو با شما می‌جنگد با غلظت مبارزه کنید و این مثل قضیه داعش است و اگر منافقین در مرصاد پیروز می‌شدند، یقیناً صدها هزار نفر از مردم ما قتل عام می‌شدند.
با انتشار آثار صوتی مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛
در آستانه نمایشگاه کتاب، کتب صوتی مرکز اسناد انقلاب اسلامی را بیشتر بشناسید.
از چهارگوشه‌ی ایران،
مرکز اسناد انقلاب اسلامی  تاکنون بیش از ۴۵ عنوان کتاب با موضوع نقش شهرها و استان‌های کشور در پیروزی انقلاب اسلامی از سوی چاپ و منتشر کرده است.
تمرین کتابخوانی قبل از نمایشگاه کتاب
این روزها که شبکه‌های اجتماعی بر زندگی مردم سایه انداخته‌اند و اغلب مردم فرصت اندکی برای مطالعه دارند، کتاب‌های کم حجم و کوچک می‌تواند گزینه خوبی برای مطالعه باشد.
پیشنهاد یک تاریخ‌دان برای نمایشگاه کتاب:
نمایشگاه کتاب میعادگاهی است که مردم در این مکان با کتاب آشنا می‌شوند و هم محلی است برای عرضه کتاب و خدمت خوبی است که دولت انجام می‌دهد.
۴۰سال مجاهدت مخلصانه
آن موقع هنوز تکبیر راه نیفتاده بود، می‌​گفتند صحیح است. بند اول را که خواند مثل اینکه هنوز جا نیفتاده بود برای جمعیت که بگویند صحیح است، من دیدم که جمعیت چیزی نگفت، یک مرتبه نیم‌​خیز شدم و گفتم: «صحیح است.» نخستین «صحیح است» تاریخ انقلاب بود...
مهم‌ترین روایت‌های داخلی و خارجی از امکان دستگیری و اسارت صدام در عملیات فتح‌المبین بررسی شد.